Heller (KDU-ČSL): Výbor pro veřejnou správu a IT dlouhodobě nefungoval

16.02.2021 5:37

Zrušení IT trafiky na magistrátu Českých Budějovic. Zastupitelstvo odvolalo Piráta Špaka z vedení IT výboru.

Heller (KDU-ČSL): Výbor pro veřejnou správu a IT dlouhodobě nefungoval
Foto: hellersimon.cz
Popisek: Šimon Heller
reklama

Zastupitelstvo Českých Budějovic rozpustilo na návrh Šimona Hellera (KDU-ČSL) při svém pondělním zasedání výbor pro veřejnou správu a IT. Tím byl odvolán předseda výboru Josef Špak (Piráti), který tuto uvolněnou funkci vykonával od září 2019. Zrušený výbor bude nahrazen zřízením komise při radě města, již však bez uvolněných funkcí.

Návrh zařadit bod na jednání programu přednesl lidovecký zastupitel Šimon Heller, který ho vysvětlil následovně: „Výbor pro veřejnou správu a IT dlouhodobě nefunguje. Například od října 2020 se nesešel prezenčně ani distančně, což je více než 4 měsíce. V oblasti IT se prakticky neposunulo nic od samotného vzniku výboru v roce 2018. Za těchto podmínek je pro mě z hlediska zodpovědného hospodáře zcela neefektivní vydávat 60 tisíc korun měsíčně na plat předsedy výboru. Tyto peníze můžeme využít mnohem lépe pro rozvoj města.“ Podle oficiálních záznamů se výbor pro IT a veřejnou správu sešel v roce 2020 pětkrát a v roce 2021 ani jednou.

Výbor by podle slov koaličních zastupitelů měl být nahrazen komisí při radě města, ve které budou zástupci územních skupin ve městě. Pozice předsedy této komise by měla být neuvolněná a o jeho nominaci rozhodne rada města v nejbližších týdnech.

Po volbách v roce 2018 vznikla ve městě koalice složená z hnutí ANO, hnutí Občané pro Budějovice, KDU-ČSL, TOP09, Starostů a Čistých Budějovic. V opozici zůstala ODS, Piráti a komunisté.

Datum jednání výboru pro veřejnou správu a IT
7.10.2020
16.9.2020
26.8.2020
4.3.2020
22.1.2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Snad mě nikdo neobviní z vodíkové obsese

15:18 Krutáková (STAN): Snad mě nikdo neobviní z vodíkové obsese

Projev na 93. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna. Národní plán obnovy.