Hemer (VIZE2014): Malé podnikání je třeba podpořit, a ne mu házet klacky pod nohy

04.03.2015 19:09 | Zprávy
autor: Aleš Hemer

Na můj vkus již velmi dlouho slyšíme, jak především živnostníci, ale i malí a střední podnikatelé parazitují na systému, neplatí daně, podvádí, dokonce kradou atd.

Hemer (VIZE2014): Malé podnikání je třeba podpořit, a ne mu házet klacky pod nohy
Foto: Facebook VIZE2014
Popisek: Zástupci strany VIZE2014. Vlevo předseda Aleš Hemer

Slyšíme to od některých levicových či vládních politiků, slyšíme to od odborářských předáků. Ti se navíc neustále snaží srovnávat podmínky zaměstnance s podmínkami OSVČ, přitom sami dobře ví, že srovnávají nesrovnatelné.  Poslední dobou jsou dokonce slyšet i hlasy, že státní podpora by se měla dávat pouze velkému průmyslu, protože pouze tam to dává smysl.

Tato antikampaň začíná býti již nesnesitelnou a mnozí malí podnikatelé a živnostníci ztrácejí motivaci podnikat. Navíc tuto štvavou kampaň vnímají jako reálné vyhlášení třídního boje. A to je již alarmující, pro stát nebezpečné a naši čelní představitelé by se nad tímto měli vážně zamyslet. Jediným štěstím státu je, že se živnostníci, malí a střední podnikatelé doposud neumějí sjednotit a domluvit na společném postupu. Kdyby to uměli, jsou již plná náměstí. Ale všeho dočasu, dnes neumí, zítra může být situace jiná.

V krátkosti si řekněme, o kom je vlastně řeč. Kdo jsou ti paraziti a podvodníci? Udělejme krátkou rekapitulaci:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

15:01 Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.