Hlubuček (STAN): Hlavní město nedostatečně využívá potenciál městských částí

18.05.2018 12:30

Ing. Petr Hlubuček (starosta Lysolají; STAN) byl v pondělí 14. 5. 2018 na členské schůzi Svazu městských částí hl. m. Prahy znovu zvolen do funkce předsedy svazu. Svůj hlas mu dali všichni přítomní starostové městských částí (hlasování se zdržel pouze on sám).

Hlubuček (STAN): Hlavní město nedostatečně využívá potenciál městských částí
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta obce Lysolaje Ing. Petr Hlubuček (STAN)

Svaz městských částí hlavního města Prahy byl založen 9. května 2012 šesti městskými částmi, v současné době má svaz 34 členů a jsou v něm zastoupeny téměř všechny tzv. malé městské části. Předmětem činnosti svazu je spolupracovat s hlavním městem Prahou, zejména na zajištění vyšší informovanosti městských částí a vzájemném předávání zkušeností a informací v oblastech veřejného života, veřejné správy a správy MČ, předkládat orgánům veřejné moci návrhy zohledňující požadavky MČ a prostřednictvím svazu hájit a prosazovat zájmy městských částí.

Podle staronového předsedy svazu Ing. Petra Hlubučka hlavní město nedostatečně využívá potenciál městských částí, i když právě jejich starostové jsou těmi, kteří nejvíce vědí, co konkrétní městskou část trápí. Proto je spolupráce městských částí zcela zásadní. Petr Hlubuček by rád ve své funkci nadále podporoval cíle existence Svazu městských částí hl. m. Prahy, zejména spolupráci v občanskoprávních vztazích, ochranu společných zájmů městských částí a posílení jejich významu v procesu rozhodování, společný postup při řešení problémů, připomínkování legislativních úprav, ale také například finanční nezávislost městských částí, protože problémy je třeba řešit především na té úrovni, kde vznikají, nikoli shora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Praha pokračuje s investicemi do školních budov

22:13 Šimral (Piráti): Praha pokračuje s investicemi do školních budov

Mateřská škola Litvínovská získá na své rozšíření přes 18 milionů korun