Hlubuček (STAN): Praha spouští příjem žádostí o vstup do sluneční elektrárny

09.11.2021 19:21 | Tisková zpráva
autor: PV

Skokový růst cen elektřiny a plynu pro občany v řádu desítek procent, který způsobil mimo jiné pád významných poskytovatelů energií, zvyšuje naléhavost posílení energetické soběstačnosti a využití obnovitelných zdrojů. Hlavní město už v září rozhodlo o zahájení přípravy vybudování pražské sluneční elektrárny, kterou budou postupně tvořit tisíce malých decentrálních zdrojů obnovitelné elektřiny.

Hlubuček (STAN): Praha spouští příjem žádostí o vstup do sluneční elektrárny
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta obce Lysolaje Ing. Petr Hlubuček (STAN)

Nová městská organizace Pražské společenství obnovitelné energie proto nyní zahajuje přijímání žádostí o zapojení se do dotačních žádostí na výstavbu fotovoltaických elektráren (FVE) na pražských střechách. Zájemci se mohou registrovat na webové stránce ZDE.

Metropole pokračuje v uskutečnění konkrétních opatření schválených Zastupitelstvem hl. m. Prahy v rámci Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030. Vybudování pražské sluneční elektrárny na střechách má za cíl posílení energetické soběstačnosti a tím udržet stabilní a udržitelné ceny energií i při zachování snahy o snížení emisí CO2.

„V posledních týdnech jsme svědky dramatického růstu cen energií, který v příštích měsících dolehne na každou domácnost - Prahu nevyjímaje. Odpovědí na nejistotu spojenou s růstem cen elektřiny z uhlí je urychlit přechod na obnovitelné zdroje a zvýšit tak energetickou soběstačnost bytových domů a domácností,“ říká Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí a infrastruktury. „Decentralizované zelené zdroje mají navíc klíčový význam pro naplnění klimatických závazků hlavního města a skrze snížení emisí CO2 celkové zlepšení životního prostředí a kvality života v hlavním městě,“ dodává náměstek Hlubuček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.