Hlubuček (STAN): Praha spouští příjem žádostí o vstup do sluneční elektrárny

09.11.2021 19:21 | Tisková zpráva
autor: PV

Skokový růst cen elektřiny a plynu pro občany v řádu desítek procent, který způsobil mimo jiné pád významných poskytovatelů energií, zvyšuje naléhavost posílení energetické soběstačnosti a využití obnovitelných zdrojů. Hlavní město už v září rozhodlo o zahájení přípravy vybudování pražské sluneční elektrárny, kterou budou postupně tvořit tisíce malých decentrálních zdrojů obnovitelné elektřiny.

Hlubuček (STAN): Praha spouští příjem žádostí o vstup do sluneční elektrárny
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta obce Lysolaje Ing. Petr Hlubuček (STAN)

Nová městská organizace Pražské společenství obnovitelné energie proto nyní zahajuje přijímání žádostí o zapojení se do dotačních žádostí na výstavbu fotovoltaických elektráren (FVE) na pražských střechách. Zájemci se mohou registrovat na webové stránce ZDE.

Metropole pokračuje v uskutečnění konkrétních opatření schválených Zastupitelstvem hl. m. Prahy v rámci Klimatického plánu hl. m. Prahy do roku 2030. Vybudování pražské sluneční elektrárny na střechách má za cíl posílení energetické soběstačnosti a tím udržet stabilní a udržitelné ceny energií i při zachování snahy o snížení emisí CO2.

„V posledních týdnech jsme svědky dramatického růstu cen energií, který v příštích měsících dolehne na každou domácnost - Prahu nevyjímaje. Odpovědí na nejistotu spojenou s růstem cen elektřiny z uhlí je urychlit přechod na obnovitelné zdroje a zvýšit tak energetickou soběstačnost bytových domů a domácností,“ říká Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí a infrastruktury. „Decentralizované zelené zdroje mají navíc klíčový význam pro naplnění klimatických závazků hlavního města a skrze snížení emisí CO2 celkové zlepšení životního prostředí a kvality života v hlavním městě,“ dodává náměstek Hlubuček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.