Hnyková (Úsvit): Měla by vzniknout profesní komora sociálních pracovníků

03.03.2015 17:06

Tisková zpráva poslankyně Jany Hnykové k jejímu semináři Vznik profesní komory sociálních pracovníků v České republice - příležitosti a rizika pro praxi.

Hnyková (Úsvit): Měla by vzniknout profesní komora sociálních pracovníků
Foto: Archiv JH
Popisek: Jana Hnyková

Sociální pracovníci v České republice stojí mezi dvěma mlýnskými kameny. Na jedné straně jsou svazovaní povinnostmi vycházejícími ze stávajících legislativních pravidel, musí se neustále vzdělávat, zastávají spoustu povinností, na druhé straně nejsou za svou práci dostatečně ocenění. Ani finančně, ani jakýmsi všeobecným uznáním důležitosti jejich práce. A právě toto jsou hlavní důvody, které opravňují vznik profesní komory.

Z řad sociálních pracovníků se však ozývají i negativní názory, které se opírají o obavu, že vznik komory způsobí pouze další povinnosti pro samotné sociální pracovníky bez toho, aby reálně pracovníkům pomohla.

„Jelikož dané téma trápí sociální pracovníky napříč celou republikou a všemi pozicemi, rozhodla jsem se pro upořádání tohoto semináře, na kterém dostanou prostor všechny zúčastněné strany, aby se k návrhu vyjádřily,“ zmiňuje důvody uspořádání semináře poslankyně Jana Hnyková a dál dodává: „Protože na Slovensku od ledna tohoto roku již profesní komora funguje, pozvala jsem na seminář i hosty právě ze Slovenska, aby nás seznámili se zaváděním komory do praxe, s dopady vzniku komory na samotné pracovníky i celou veřejnost.“

Na semináři vystoupí přednášející ze všech oblastí problematiky v čele s náměstkyní ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Zuzanou Jentschke Stőcklovou a doc. PhDr. ThDr. Andrejem Mátelem, PhD., mimoriadným profesorem z Ústavu sociálnej práce VŠ ZaSP sv. Alžbety v Bratislave.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jana Hnyková - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hečko (ČSSD): Program obnovy venkova doplní program pro větší sídla

21:32 Hečko (ČSSD): Program obnovy venkova doplní program pro větší sídla

Středně velkým sídlům, která kvůli podmínkám nedosáhnou na peníze z krajského Programu obnovy venkov…