Hnyková (Úsvit): Minulá koaliční vláda se o lidi příliš nestarala. Šlo jim o mocenské zájmy

24. 9. 2013 12:08

Bezdomovectví se stalo jedním z fenoménů a součástí naší doby. Někdy stačí velmi málo - přijít o práci, pak bydlení - a jste na ulici. Minulá koaliční vláda ODS a TOP 09 neměla příliš zájem o lidi, výplatou dávek jejich starost skončila, říká Jana Hnyková, jednička na kandidátce Hnutí Úsvit v Libereckém kraji.

Hnyková (Úsvit): Minulá koaliční vláda se o lidi příliš nestarala. Šlo jim o mocenské zájmy
Foto: red
Popisek: Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

S lidmi, kteří nemají práci ani kde bydlet, se setkáváme dnes a denně. Nejen ve velkých městech, ale také na vesnicích, kde žebrají o pár korun, aby si za ně pak koupili alkohol, v lepším případě cigarety.

"Stát a potažmo minulá vláda ODS a TOP 09 neměla příliš zájem o lidi, šlo jim o jiné mocenské zájmy. Vyplatili dávku a žij si člověče, jak chceš. Pobídnout investory, to ani náhodou. Starat se, jestli máš pracovní příležitost a kde bydlet, když ses octl v nouzi, to už vůbec ne," vyčítá bývalé koalici Jana Hnyková.

Jenže právě základní a důležité pro takového člověka je, aby měl práci a bydlení, aby jeho život měl smysl a upnul se k něčemu, nebo k někomu.

"Každá snaha o možnost začlenit takového člověka do komunity a pomoci mu najít uplatnění na trhu práce je pomoc víc než vítaná a potřebná. Život člověka je jedinečný a neopakovatelný a žijeme ve společnosti, pro kterou by mělo být hlavním krédem pomoc člověku. A stát by tuto úlohu měl plnit také, když tu pomoc někdo potřebuje a má o ni zájem," konstatuje kandidátka v Libereckém kraji.

"V programu hnutí Úsvit přímé demokracie chceme prosadit funkční sociální systém, který bude podporovat všechny slušné lidi. Je dobře, že se občas vyskytnou takové jiskřičky, které pomohou v téhle zemi pár lidem, jako je to v části Brna, kde zkoušejí v rámci koncepce boje proti bezdomovectví nabídnout lidem bez domova nové bydlení a novou šanci," uzavírá Jana Hnyková.

Jana Hnyková – lídr Hnutí Úsvit v Libereckém kraji

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jana Hnyková - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Na boj se suchem a následky klimatických změn půjde dalších 250 mil. Kč

22:13 Ministr Brabec: Na boj se suchem a následky klimatických změn půjde dalších 250 mil. Kč

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr životního prostředí Richard Brabec se dnes dohodli na…