Trochu nerozumím, z čeho. Služební auto, které mám jako každý jiný náměstek, neslouží jen mně, ale pokud je třeba, jezdí s ním služebně šéf úseku, šéfové odborů, zaměstnanci, zastupitelé, kteří někam pracovně jedou jednat.
Samozřejmě, že nejvíc najetých kilometrů je mých, tedy těch, kdy jsem seděl v autě já, často s někým ze svých kolegů. A jsem si jistý, že byly dobře využity – cesty po koncertních sálech vyšly na mnoho tisíc kilometrů, výsledkem je extrémně kvalitně připravovaná soutěž na projektování sálu, memorandum o financování podepsané krajem a zanedlouho ministrem kultury s výtěžkem několik set milionů. (Kdybychom do Kodaně letěli letadlem a pak jeli tágem do Aalborgu a do Norska, to by se teprv městský rozpočet pořádně prohnul!)
Brno má problém. Není v Praze A protože v Praze sídlí všechno zásadní, je nutné do ní velmi často jezdit. Na jednání s premiérem, ministry, jejich náměstky, lidmi z různých profesí, co mají co dočinění s brněnskými tématy. Namátkou jsou to témata týkající se regulace hazardu, otevřenosti, dopravy, sociálního bydlení, kulturních a kreativních průmyslů, Roku smíření. Z Brna toho vskutku moc pro Brno neuděláte.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
ČT a demonstrace
Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...
Další články z rubriky
9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.
- 8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté
- 7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem
- 6:02 Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná
- 4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice
- 22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra


