Hora 2014: Má kraj skutečně přehled o životu v nebezpečných objektech?

07.11.2014 8:52

Na území Středočeského kraje je 40 civilních objektů s trhavinami nebo chemickými látkami. Krajský úřad bude teprve v těchto dnech v souvislosti s výbuchem muničního skladu na Zlínsku jednat o případných opatřeních.

Hora 2014: Má kraj skutečně přehled o životu v nebezpečných objektech?
Foto: HORa 2014
Popisek: Otevřená radnice

Na území Středočeského kraje je 40 civilních objektů s trhavinami nebo chemickými látkami. Krajský úřad bude teprve v těchto dnech v souvislosti s výbuchem muničního skladu na Zlínsku jednat o případných opatřeních. Po výbuchu ve Vrběticích mají být zkontrolovány desítky muničních skladů po celém Česku.

Pokud je na území Středočeského kraje 40 civilních objektů s trhavinami nebo chemickými látkami rádi bychom věděli, v jakém jsou stavu. Zda se budou provádět další opatření kromě pravidelných kontrol, kraj nezveřejnil a podle našeho názoru ani nic takového neplánuje.

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nedávno uvedl, že vyzve nájemce skladů v areálu na Zlínsku, aby neprodleně začali vyklízet objekty s municí. Jeden ze skladů před několika týdny vybuchl a poté vyhořel. Areál začne střežit armáda. Pokud firmy sklady nevyklidí, bude na státu, aby zasáhl a odvezl uskladněnou munici na vlastní náklady.

Kontrola těchto objektů spadá pod Integrovanou inspekci, která řeší dodržování bezpečnostních opatření přijatých k prevenci vzniku závažné havárie. Dle specifikace objektů se kontroly provádí jednou za rok nebo jedenkrát za tři roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Hnutí Otevřená radnice
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Na pomoc živočichům zamířily do Austrálie první statisíce

7:32 Primátor Hřib: Na pomoc živočichům zamířily do Austrálie první statisíce

Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou Zoo Praha společně s hlavním městem vyhlásila v pondělí 6. le…