Horáček (TOP 09): Za jeden nový zákon dva jiné zrušit

16. 3. 2017 17:38

Lídrem TOP 09 do parlamentních voleb, které se uskuteční na podzim 2017 se stal poslanec, bývalý starosta Železného Brodu a zakládající člen Starostů pro Liberecký kraj, Mgr. Václav Horáček. Z druhého místa bude kandidovat liberecký Bc. František Gábor, z třetí pozice se o poslanecký mandát bude ucházet MUDr. Miloš Rejmont z Jablonce nad Nisou, čtvrtým kandidátem bude Bc. Michal Prokop z České Lípy.

Horáček (TOP 09): Za jeden nový zákon dva jiné zrušit
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec Václav Horáček
reklama

„Silný mandát, který jsem pro nadcházející parlamentní volby získal, je bezesporu dobrou startovní příčkou pro nadcházející kampaň nás všech v TOP 09. V uplynulých letech jsme dokázali, že umíme hájit zájmy a potřeby Libereckého kraje na parlamentní úrovni a chceme v tom pokračovat i nadále,“ říká Mgr. Václav Horáček. Získal přitom podporu všech oblastí TOP 09 v Libereckém kraji. Zvolen byl 10 hlasy z 13.
 
I nadále se chce zaměřovat na své hlavní priority, kterými je podpora malých obcí a měst, především realokace finančních prostředků z ministerstev, grantů a dotací na přímé příspěvky pro obce a města. „Méně peněz protékajících skrze centrální vládu, více peněz do regionů, na to, co opravdu potřebují,“ zdůrazňuje Horáček. Ostatně takový systém umožní i efektivnější kontrolu nakládání s veřejnými finančními prostředky a jejich využití tam, kde jsou skutečně třeba. Pokračovat chce také například v boji za samostatný krajský soud v Liberci, či za odstraňování byrokracie a nadbytku legislativy v českém právním řádu. „Poslanecká sněmovna vzešlá z nadcházejících voleb by si měla dát jasný závazek – namísto přijímání neuvěřitelného množství nových zákonů a nařízení by měla udělat revizi stávajícího systému a zjednodušit jej,“ vysvětluje Horáček. „Za jeden nový zákon dva jiné zrušit,“ zdůrazňuje Horáček.
 
„Armáda ČR je jedním z pilířů naší bezpečnosti. Každá země si musí vzhledem ke své rozloze a počtu obyvatel zachovat a aktuální bezpečnostní situaci budovat a udržovat určité strategické kapacity. A dostatečně velká a vycvičená vojenská záloha, schopná rychle doplnit a rozšířit profesionální armádu, k takovýmto schopnostem jednoznačně patří. I přes úplnou profesionalizaci Armády České republiky, která byla dokončena 1. 1. 2005, totiž nelze podceňovat důležitost adekvátní personální a materiální rezervy. To nejdůležitější, co dnes v Armádě máme, jsou lidé - vycvičení vojáci, veteráni. Musíme vytvořit smysluplné podmínky pro SETRVÁNÍ VYCVIČENÉHO vojáka v zálohách. A musíme také zlepšit podmínky pro službu dobrovolníků v Aktivních zálohách AČR,“ sděluje Bc. František Gábor. 
„Proč kandiduji za TOP 09 do poslanecké sněmovny? TOP 09 je garantem demokracie a svobody,“ říká ke své nominaci MUDr. Miloš Rejmont, lékař Nemocnice Jablonec nad Nisou pověřený vedením screeningu nádoru prsu. 

O podobě volební kampaně či o nákladech na ní se teprve bude jednat. „Nicméně již nyní lze říci jasně jednu věc – nechceme negativní či útočnou kampaň, a ani se do ní nenecháme zatáhnout. Chceme důsledně a vytrvale vysvětlovat náš program, priority a to, s čím naše voliče oslovujeme,“ uzavírá Horáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Den poté...

8:36 Niedermayer (TOP 09): Den poté...

Komentář na facebookovém profilu ke konfrontaci s Ruskem