Horáková (SZ): Pojišťovny by měly proplácet služby porodních asistentek

06.05.2016 11:24 | Zprávy
autor: PV

Již od roku 1992 se 5. května slaví Mezinárodní den porodních asistentek. Porodní asistentky zastávají důležitou roli pro ženu i dítě v době v těhotenství, během porodu i po porodu.

Horáková (SZ): Pojišťovny by měly proplácet služby porodních asistentek
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Kontinuální péče o ženu v těhotenství je v řadě zemí běžnou záležitostí. Je výhodná pro ženy a děti samotné, a ještě navíc je finančně méně náročná. V případě fyziologického těhotenství je žena v péči pouze jedné osoby, která ji provede jednak těhotenstvím, pak porodem a následně i šestinedělím. Současná česká legislativa však vedení porodu porodní asistentkou neumožňuje a služby jí poskytované pojišťovny neproplácejí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ferčíková Konečná (Zelení): Odmítáme zneužívání historie k vyvolávání strachu

22:12 Ferčíková Konečná (Zelení): Odmítáme zneužívání historie k vyvolávání strachu

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k jednání Poslaneké sněmovny o sjezdu Sudetoněmecké…