Hudec (SZ): Chytračení jako národní sport?

17.05.2015 15:24 | Zprávy
autor: PV

Nejen v tom výkupu kovů se ve vlastech českých chytračí. Vždyť třeba svého času tak populární hře na „osobu blízkou“ se s vášní hodnou lepší věci věnovali i tací z motoristických přestupníků, pro které jinak blízkými nebyli ani jejich nejbližší.

Hudec (SZ): Chytračení jako národní sport?
Foto: Archiv MH
Popisek: Miroslav Hudec

A zdaleka se k tomu chytračení neuchylují jen ti, kdo si třeba ani příliš neuvědomují, na jak tenkém právním ledě se leckdy pohybují, a že když se prokáže, že si vymýšleli, může to být dražší než třeba pokuta za překročení povolené rychlosti. Připomínám v téhle souvislosti výrok obhájkyně opilce, který loni na pražském Smíchově autem srazil a zabil dívku čekající na autobusové zastávce – prý si za smrt může částečně sama, protože včas neuskočila! Ten navíc ukazuje, že někdy spíše úsměvné české chytračení může nabýt i podob, při nichž úsměv na rtech stoprocentně zamrzne.

A také nejde o žádný nový jev, který bychom mohli připsat například nynější větší svobodě. Tomu, že některým se z ní příliš zatočila hlava a pletou si ji s anarchií, domnívají se, že svoboda je i svobodou od jakýchkoli pravidel, svobodou od běžných morálních zásad. Vzpomínám si, jak za mnou kdysi dávno přišel kolega ze zaměstnání, a jestli bych mu prý nepodepsal, že jsem odpracoval ani už nevím kolik desítek hodin na stavbě jeho rodinného domku. Na můj nechápavý pohled reagoval: „Ale to je přece jen JAKO!“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…