Hujová (TOP 09): Nechceme, aby Praha 3 byla bojištěm levicových a pravicových extremistů

19. 2. 2016 14:38

V budově Jeseniova č. 60, kterou užívá Autonomní sociální centrum Klinika, došlo dne 6. 2. 2016 k incidentu, kdy byla rozbita okna a do vnitřních prostor byla vhozena pyrotechnika.

Hujová (TOP 09): Nechceme, aby Praha 3 byla bojištěm levicových a pravicových extremistů
Foto: praha3.cz
Popisek: Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 za TOP 09

Rozhodně odsuzujeme jakoukoliv formu násilí. Fenomén uprchlické krize nelze řešit v rovině emocí a polarizovat společnost s vidinou získávání snadných politických bodů. Je třeba přikročit k hledání racionálního řešení, protože žijeme ve středu Evropy a řešení tohoto problému není rozhodně černobílé.

Na jedné straně v ulicích vidíme extrém vedený strachem a nenávistí, na straně druhé až naivní vstřícnost. Řešení uprchlické otázky se nesmí přenášet do ulic a ohrožovat bezpečnost našich občanů.

Objekt v Jeseniově ulici č. 60 v loňském roce nesystémově pronajal Úřad státu ve věcech majetkových soukromé osobě, která jej poskytla Autonomnímu sociálnímu centru Klinika, které nemá právní subjektivitu. S uživateli Kliniky se setkáváme většinou na zasedáních Zastupitelstva městské části Praha 3, kam přicházejí s žádostí o politickou podporu tohoto projektu, přestože deklarují svoji nezávislost na systému zastupitelské demokracie.

Apelujeme na politickou reprezentaci naší země, na ministerstvo financí a jemu podřízený Úřad státu ve věcech majetkových a žádáme, aby se urychleně eliminovaly praktiky nerespektující zákony ČR. Incident, který se nyní týká Prahy 3, se nesmí opakovat. Žádáme o pomoc, aby se občané naší městské části mohli cítit opět bezpečně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš: Mluvme spolu. Věcně a bez předsudků. Naše šance jsem my

22:30 Drahoš: Mluvme spolu. Věcně a bez předsudků. Naše šance jsem my

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni migrantů