Humplík (ODS): Živnostník nemá nárok na dovolenou. A proč vlastně?

07.06.2014 20:03 | Zprávy
autor: pravybreh.cz

Už máte plán na léto? Pokud chodíte do práce, vyrazíte k moři, na kolo, do hor nebo na chalupu. Prostě si užijete dovolenou, na kterou máte ze zákona nárok. Zaměstnavatel vám během ní bude posílat peníze, jako kdybyste pracovali. Podle zákona to musí dělat nejméně čtyři týdny v roce, ale pokud si vás chce udržet a odměnit vás, týden přidá. Vznešeně se tomu říká „sociální výdobytek“ a v celém euroatlantickém kulturním a ekonomickém okruhu se to už dávno bere jako samozřejmost. Až na to, že to neplatí pro všechny.

Humplík (ODS): Živnostník nemá nárok na dovolenou. A proč vlastně?
Foto: Archiv FH
Popisek: Předseda pražské ODS Filip Humplík

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.