Husák (TOP 09): Ministr Mládek zřejmě podlehl lobby operátorů

04.03.2015 14:40 | Zprávy
autor: TOP 09

Ještě platíte za telefon 200 korun měsíčně? Máte štěstí. Příště si Váš operátor řekne třeba o 500 korun, i když máte podepsanou platnou smlouvu.

Husák (TOP 09): Ministr Mládek zřejmě podlehl lobby operátorů
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec TOP 09 Jan Husák

Poděkujte za to poslanci Stanislavu Pflegerovi (ANO) a ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi (ČSSD), kteří - světe div se, prosadili zákon, který to operátorům dovolí.

Pokud nevíte proč, poslanec Pfleger to, myslím zcela jasně, vysvětlil časopisu Reflex. Řekl, že návrh pro jeho novelu zákona o elektronických komunikacích „přišel od operátorů a jejich asociace.“ Dokonce dodal: „Dosavadní praxe byla podle jejich analýz špatná, tak jsme ji změnili.“ Výsledek? Operátoři si tak nově mohou účtovat víc peněz, než je ve smlouvě. A může to být dvakrát, třikrát nebo i pětkrát tolik.

Ministr Mládek a jeho ministerstvo průmyslu přitom ještě před necelým půl rokem obdobný návrh považovali za neslučitelný se směrnicemi EU. Pak ale ministr zaujal neutrální postoj a v Senátu návrh prakticky hájil. Ministr zřejmě také podlehl lobby operátorů, jak jinak si vysvětlit, že se pokoušel také zpoplatnit služby Wi-Fi. Od nápadu naštěstí pod mediálním tlakem upustil. Dál ale brzdí plán na rozvoje sítí nové generace. Díky němu se tak zřejmě lidé na venkově nedočkají rychlého internetu ani peněz z EU na jeho sítě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

15:01 Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.