Jakob (TOP 09): Chystáme krajskou turistickou kartu návštěvníka

01.11.2020 15:39

Kultura a cestovní ruch ve Středočeském kraji zažívají tvrdou krizi. Nová krajská koalice avizovala, že se bude připravovat na to, až pandemie koronaviru opadne a opět bude možné cestovat a navštěvovat kulturní akce. Kromě dostatek financí by mohla cestovnímu ruchu a kultuře pomoci také aplikace, která bude umět vymyslet návštěvníkům program na míru.

Jakob (TOP 09): Chystáme krajskou turistickou kartu návštěvníka
Foto: TOP 09 / David Tesar
Popisek: Jan Jakob
reklama

Krize spojená s pandemií koronaviru tvrdě dopadla na kulturu a cestovní ruch v kraji. Nová krajská rada tedy bude mít za úkol tuto situaci řešit. V současnosti se mnoho dělat nedá. Jan Jakob, který bude mít rezort na starosti, se chce ale co nejdříve začít připravovat na to, až bude po krizi.

"Já se budu snažit, abychom až ta koronavirová krize odejde, byli nachystaní a přilákali návštěvníky a turisty. Takže jsem připraven a rád bych navštívil všechny příspěvkové krajské organizace, samozřejmě i Středočeskou centrálu cestovního ruchu, abychom nastavili to fungovaní tak, abychom potom byli připraveni," říká Jan Jakob, kandidát na radního Středočeského kraje.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17840 lidí

Do budoucna je pak potřeba zajistit moderní služby, které budou moci využít jak čeští, tak i zahraniční turisté. Podle Jana Jakoba by mohla výrazně pomoci krajská turistická karta, tedy aplikace, která bude umět přizpůsobit návštěvu kraje potřebám návštěvníků.

"Vybere těm návštěvníkům program přesně podle jejich představ. Doporučí jim, co mají navštívit, kde se mohou ubytovat a podobně. Podobný systém bych rád zavedl a v podstatě i centrála cestovního ruchu by mohla připravovat konkrétní balíčky pro konkrétní skupiny, ať už jsou to rodiny s dětmi nebo senioři," dodává Jan Jakob.

Klíčové bude samozřejmě zajistit pro oblast kultury a cestovního ruchu dostatek finančních prostředků. Budoucí krajská koalice se už teď dohodla na tom, že půjde cestou postupného navyšování rozpočtu pro tato odvětví. V rámci lákání turistů ze zahraničí do regionu pak chce kraj spojit síly s Prahou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

19:00 Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“ – 20. června 2021