Janeček (O.K. strana): Evropa by měla podpořit demokraticky zvolenou vládu

28.01.2014 9:19 | Zprávy

Evropa by měla podpořit demokraticky zvolenou vládu! Kam by to vedlo, kdyby se dav, který je řízen bůh ví kým, dostal k moci bez řádných voleb. Jestli se nebude potlačovat rebelie a anarchie odnese to celá evropská společnost. Řád a pořádek je základ prosperity.

Janeček (O.K. strana): Evropa by měla podpořit demokraticky zvolenou vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda O.K. strany Jiří Janeček

Současné události na Ukrajině tak, jak je prezentují média, či jak se k nim vyjadřují některé vlády a instituce, nezbytně vedou k zamyšlení. Je vývoj na Ukrajině pouze vyhroceným vnitřním politickým bojem, nebo je to jen šachovnice cizích zájmu? Je akceptovatelné, aby neuspěje-li někdo v politické soutěži, vynutil si své požadavky silou, občanskou neposlušností a i násilím?

Odsuzuji násilí v politické soutěži, ať už jej uplatňuje kterákoliv ze stran. Zvolila-li většina ukrajinských občanů prezidenta Janukovyče s jeho vizí, nezbývá menšině, než voliče v dalších volbách přesvědčit o kvalitách svého kandidáta a vytknout chyby protivníka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rédová (Stačilo!): Kdysi se tomu říkalo kolaborace

23:08 Rédová (Stačilo!): Kdysi se tomu říkalo kolaborace

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na tvrzení, že sudetští Němci chtějí pouze smíření