Jaroš (PBCH): Občanům v Praze 13 pomůžeme ušetřit peníze za energie

21.09.2022 15:21 | Tisková zpráva

Vnímáme obavy Pražanů z vysokých cen energií a chceme jim v tomto ohledu nabídnout možná řešení, ať už na úrovni městské části či v rámci celé Prahy. Chceme jim nabídnout možnost snížit energetickou náročnost v domech a bytech a vytvořit pro ně možnosti se zapojit do programů, které by jim pomohly snížit ceny za energie a ušetřit peníze.

Jaroš (PBCH): Občanům v Praze 13 pomůžeme ušetřit peníze za energie
Foto: Archiv PJ
Popisek: Pavel Jaroš

Ty by je neměly příliš finančně zatěžovat a máme za to, že využít by se pro tyto účely měly více prostředky z evropských fondů nebo větší zapojení firemního sektoru. Počítáme, že by to mohlo lidem přinést úsporu kolem 20 až 30 procent. Vzhledem k tomu, že Praha má stoprocentní podíl ve společnosti Pražská Plynárenská, tak se určitě chceme zaměřit i na další úspory v rámci jejího fungování.

Další oblastí, na kterou se chceme zaměřit, jsou také sociálně slabší občané, senioři a zdravotně handicapovaní, pro které by se měl vytvořit systém pomoci. Městské části, a tedy i Praha 13, by měly být zprostředkovateli mezi obyvateli a městem.

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 11022 lidí

Opomenout nehodláme ani další rozvoj Prahy 13. Je třeba pro stárnoucí populaci zajistit výstavbu dalšího domu s pečovatelskou službou, pro rezidenty navýšením parkovacích domů v okolí Lužin, Velké ohradě a na Zličíně. Ty by měly doplnit nově budovaný parkovací dům v Petržílkově ulici a tímto způsobem zlepšit zoufalou situaci s parkovacími místy. Rovněž budeme prosazovat dokončení Radlické spojky, která by měla ulevit dopravě v Praze 13. Využít chceme také velký potenciál městské části při bytové výstavbě a umožnit tak nové bydlení hlavně mladým lidem a rodinám s dětmi. Na druhou stranu ale plánueme rozvíjet i městskou zeleň, zkulturňovat zanedbaná místa a zlepšit její čistotu a údržbu. Také vytvořit podmínky pro větší nabídku společensky kulturní akcí a také sportovní vyžití v rámci městské části.

To je přesně to, co chceme voličům nabídnout ve své programu, který je samozřejmě daleko obsáhlejší a konkrétnější.

Myslím, že přicházíme s jasnými vizemi, jež hodláme ve volebním období v Praze 13 realizovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Na střeše KCP vzniká největší fotovoltaická elektrárna v centru Prahy

7:37 Premiér Fiala: Na střeše KCP vzniká největší fotovoltaická elektrárna v centru Prahy

Předseda vlády Petr Fiala se v úterý 29. listopadu zúčastnil v Kongresovém centru Praha (KCP) předst…