Jihočeští Svobodní: Další zadlužování Českých Budějovic nepovažujeme za šťastný krok

12.10.2015 12:46 | Zprávy
autor: PV

Proti dalšímu zadlužování města České Budějovice jsou Jihočeští Svobodní. Nelíbí se jim, že město uvažuje o půjčce, aby mohlo v budoucích letech požádat o dotace z Evropské Unie například na nové vozy pro dopravní podnik či naváděcí parkovací systém.

Jihočeští Svobodní: Další zadlužování Českých Budějovic nepovažujeme za šťastný krok
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

„Pokud by se mluvilo například o půjčce o velikosti čtvrt miliardy korun, zadlužilo by město každého svého občana částkou 2 tisíce korun. Když si k tomu připočteme zhruba 9 tisíc korun na občana z našich daní (dotace), jsme na finální částce 11 tisíc korun,“ vyčíslil místopředseda Jihočeských Svobodných Karel Kropš. „Každý v Českých Budějovicích by tak zaplatil 11 tisíc korun za drahé a dotované učebny, za pár minibusů a navigační systém na již tak beznadějně obsazená parkovací místa a pár dalších drobností. Kdo bude projekty stavět? Kdo chce peníze z našich daní? Kdo a proč nás a naše děti chce zadlužit? To jsou otázky, na které by se lidé v Českých Budějovicích měli ptát.“

Navýšení dluhu města je podle Jihočeských Svobodných risk, na který mohou občané Českých Budějovic doplatit. „Člověka, který chce žít na dluh - třeba si půjčuje na dovolenou, nebo na Vánoce - považujeme za blázna riskujícího svůj budoucí blahobyt. V takovém případě je to ale čistě jeho volba. Radní riskující blahobyt svých občanů nesmyslným zadlužováním by však měli být za takové chování svrženi. Nebylo by lepší zmíněných 9 tisíc korun nechat lidem v jejich peněženkách?“ ptá se Karel Kropš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

4:32 Pfeffer Ferklová (ANO): Bude vedro. Myslete také na svá zvířata

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nastupujícím vedrům.