Jiránek (Piráti): Zákaz spalovacích motorů mě neznepokojuje

09.06.2022 12:08 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k zákazu výroby spalovacích motorů v roce 2035.

Jiránek (Piráti): Zákaz spalovacích motorů mě neznepokojuje
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Martin Jiránek (Piráti)

Posledních pár hodin je na zpravodajských portálech jedna z hlavních zpráv, která vyvolala vlnu komentářů, že Evropský parlament schválil konec prodeje nových aut na benzín a naftu od roku 2035...

Tak vám chci jen říct, že zrovna tohle mě nechává plně klidným. Když jsme před pár měsíci jednali s největšími výrobci aut, kamionů a autobusů v Česku, tak se vedla diskuze primárně o elektro autech a vodíkových kamionech a autobusech (a jak jejich výrobu a užívání u nás podpořit např. stavbou bateriové gigafactory)... a žádné stresy ohledně omezení prodeje benzínů a naft v roce 2035 nezazněly.

A jako druhý uklidňující argument na mě působí fakt, že před necelými 15 lety představil Steve Jobs nový iPhone. A i když to v roce 2007 možná ani on nepředpokládal a v Nokii to hrubě podcenili, tak dnes už máme smart telefony se všemi jejich funkcemi téměř všichni. Čili je dost dobře možné, že za těch 13 let už budou smart/elektro/vodíková přibližovadla na koupi i provoz levnější, jednodušší a pohodovější, že drtivá většina z nás tlačítkové/benzínové/naftové už ani chtít nebude.

Než tenhle zákaz spalovacích motorů by naší pozornost měly přitahovat daleko více všechny ty další změny v balíčku, jako jsou zpoplatnění emisí z vytápění budov a dopravy, zavedení poplatku za dovoz neekologicky vyráběných produktů do EU nebo vytvoření sociálně klimatického fondu, který má pomoci domácnostem s růstem cen energií.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

22:02 KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni seniorů.