KSČM: Propad reálných mezd je nejprudší v historii ČR

06.12.2022 4:31 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k snižování životní úrovně

KSČM: Propad reálných mezd je nejprudší v historii ČR
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Pokles reálných mezd je letos v České republice nejsilnější za posledních třicet let a meziročně dosahuje 9,8 procenta. Nominálně se podle Českého statistického úřadu průměrná mzda sice zvýšila o 6,1 procenta, ale inflace rostla rychleji.

Nejnižší nárůsty průměrné mzdy byly podle ČSÚ v odvětvích s dominancí státu: 0,6 % v zdravotní a sociální péči, 0,9 % ve veřejné správě a obraně a 2,1 % ve vzdělávání. Propad reálných mezd u nás je zároveň jedním z nejhlubších v Evropské unii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?

A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Plán je jasný, euro přijmeme

16:09 Havel (TOP 09): Plán je jasný, euro přijmeme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přijetí eura