KSČM: Zrušení karenční doby je jedna ze zásadních priorit

26. 3. 2018 22:09

Vyjádření k jednání tripartity k návrhu na zrušení karenční doby.

KSČM: Zrušení karenční doby je jedna ze zásadních priorit
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Dnes proběhlo společné jednání tripartity a zástupců části Vlády k poslaneckému návrhu na zrušení karenční doby, tedy obnovit hrazení prvních 3 dnů nemocenské. Byly předloženy 3 varianty možného zrušení karenční lhůty. Bohužel, dva předložené návrhy se nesou v jasném heslu  "aby se vlk nažral a koza zůstala celá", dopad by se přenesl především na kasu státu. Jednání probíhalo předhazováním argumentů pro a proti. Zásadně proti jsou samozřejmě zástupci zaměstnavatelů, kteří nejsou ochotni přijmout žádný argument nebo i jakýsi kompromis. Zrušení karenční doby vyhodnocují jako velkou finanční zátěž pro ně samotné a především pro "obnovení" značného zneužívání nemocenské na úkor pracovní docházky. Zásadně nesouhlasíme s argumenty zaměstnavatelů, protože právě Ti mají z nastaveného systému největší prospěch v podobě velice výhodných kompenzací, které v celku dosahují několik miliard ročně.

Na jednání tripartity jsme opět zdůraznili, že je pro nás zrušení karenční doby jedna ze zásadních priorit nejen při samotném vyjednávání o možné podpoře vlády. Tyto návrhy jsme předkládali již v minulých obdobích nejméně 3x. Již dnes zaměstnavatelé vytvářejí různé bonusy v podobě dovolené navíc, sick days nebo i hradí první 3 dny v 60% ze svého. Z jednání jednoznačně vyplývá, že pro zaměstnavatele jsou důležité zisky. Bohužel si stále neuvědomují, že jsou to právě zaměstnanci, kteří jsou hybnou silou veškerého podnikání a bez kterých by zaměstnavatel prostě nebyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Sluníčkáři demonstrovat mohou, ale SPD ne

22:41 Okamura (SPD): Sluníčkáři demonstrovat mohou, ale SPD ne

Komentář na facebookovém profilu k možnosti získání prostoru pro SPD na veřejných akcích.