Kadlecová (ČSSD): Neznámá (ne)malá domů po Liberecku

19.05.2015 13:46 | Zprávy
autor: PV

Urputný boj proti údajné korupci a údajnému klientelismu. To byly hlavní předvolební taháky uskupení Změny v čele s jeho lídrem Janem Korytářem. Tím samým Janem Korytářem, který nyní v pozici libereckého ekonomického náměstka a radního dal popud k práci na protikorupční strategii.

Kadlecová (ČSSD): Neznámá (ne)malá domů po Liberecku
Foto: skromach.cz
Popisek: Lenka Kadlecová

Zřejmě náhoda tomu chtěla, že pár měsíců zpětně zakládal Krajské protikorupční pracoviště (KPKP), které se nyní stalo jednou z organizací, jež na strategii bude za úplatu pracovat, respektive již pracuje. Jistě zcela náhodou je jedním ze tří pracovníků KPKP Jaroslav Tauchman, který pod rouškou „nezávislého“ protikorupčního portálu nasliberec.cz krok po kroku pracuje na pozitivním zviditelňování Změny. Že je portál hrazen z veřejných zdrojů, to snad již ani není třeba připomínat.

Co je však nového a minimálně zarážejícího, je, že KPKP pracuje na projektu, aniž by si prošlo jakýmkoliv výběrovým řízením. Prý proto, že v regionu žádná jiná protikorupční organizace, která by mohla vstupní analýzu s historickým kontextem zpracovat, nepůsobí. To zní z radnice. Jsem přesvědčena, že organizace z jiného regionu by byla daleko lepším řešením, protože by nebyla přímo dotčena žádnými svými zájmy, což u KPKP vzhledem k jeho zakladateli nelze předpokládat, a podala by tak obraz jasnější a nezaujatější. Ovšem bavme se v teoretické rovině – o existenci korupce a klientelismu je přesvědčena pouze Změna.

Ta Změna, která v tomto případě zadala zakázku přímo, bez jakéhokoliv výběrového řízení. S evidentními a prokazatelnými vazbami na KPKP. Pokud toto není tou nejjasnější ukázkou klientelismu, těžko si představit, co by jí jiného mohlo být.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Bez EU by Babiš s Okamurou Česko mohli snadno ukrást

13:12 Farský (STAN): Bez EU by Babiš s Okamurou Česko mohli snadno ukrást

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hypotetické situaci, kdyby došlo k czexitu.