Kailová (ČSSD): Zvyšujeme příspěvky na děti v pěstounské péči

14.04.2017 8:36 | Zprávy
autor: PV

Poslanecká sněmovna v rámci schvalování změny zákona o státní sociální podpoře odsouhlasila můj pozměňovací návrh, kterým se zvyšují příspěvky na úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči, které suplují dítěti výživné od rodičů, které přechází na stát.

Kailová (ČSSD): Zvyšujeme příspěvky na děti v pěstounské péči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Kailová (ČSSD)

Pěstouni a poručníci musí z příspěvku hradit veškeré osobní potřeby dítěte, tj. nejen náklady na stravu, ale rovněž náklady na ošacení a další materiální vybavení dítěte, léky, školní pomůcky, školkovné, zájmové aktivity dítěte, jízdní náklady spojené s cestováním dítěte do školy, poměrnou část nákladů na bydlení apod. Jeho výše je rozlišena podle věku do čtyř kategorií, dnes v rozmezí od 4.500 korun pro děti do věku 6 let po 6.600 korun od 18 do 26 let. Neměnila se již čtyři roky, ačkoliv za tuto dobu náklady na pěstounskou péči vzrostly, a dnes ani neodpovídá průměrným částkám výživného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Juchelka: Mladým rodinám musíme dát jistotu a podporu

16:14 Ministr Juchelka: Mladým rodinám musíme dát jistotu a podporu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podpoře rodin.