Kalousek (TOP 09): Otevírat sedm měsíců před volbami změnu Ústavy, to snad je opravdu jenom fór

23.02.2017 13:36 | Zprávy

Projev na 55. schůzi sněmovny 23. února 2017 k Návrhu poslanců Stanislava Polčáka, Věry Kovářové, Miroslava Kalouska a dalších na vydání ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:

Kalousek (TOP 09): Otevírat sedm měsíců před volbami změnu Ústavy, to snad je opravdu jenom fór
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Milá koaliční většino, dnes je pro nás významný den, protože po třech letech, kdy jsme tento návrh zákona předložili, jste se rozhodli zařadit ho na program Poslanecké sněmovny do prvního čtení. Předkládali jsme ho s paní poslankyní Kovářovou a s panem poslancem Polčákem ještě v době, kdy pan poslanec Polčák nebyl europoslancem, a to jak jistě víte, je už vážně hodně dlouho.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Kde se bere ta nekonečná drzost?

11:17 Majerová (Trikolora): Kde se bere ta nekonečná drzost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prosazování jediného právného názoru