Kaňkovský (KDU-ČSL): Nejsem razantní politik, který bouchá do stolu

13.03.2017 16:59

Čtyřicítka delegátů z celé Vysočiny zvolila na nominační konferenci v sobotu 11. března v Jihlavě pořadí vysočinských kandidátů KDU-ČSL do sněmovních voleb 2017. Lídrem se stal stávající poslanec a ortoped MUDr. Vít Kaňkovský z Třeště.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Nejsem razantní politik, který bouchá do stolu
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Dvojkou je nestraník a projektový manažer, nyní místostarosta Žďáru nad Sázavou, Josef Klement. Třetí místo zaujímá stavař a někdejší starosta Rokytnice nad Rokytnou Josef Herbrych. Na 4. místě figuruje referent Úřadu vlády Jan Málek z Přibyslavi a 5. místo reprezentuje ekonom firmy DH Dekor Jan Matějů z Pelhřimova. Nové tváře zastupují mj. písničkářka a zastupitelka Batelova Klára Šimková, právník v oblasti ochrany spotřebitele Zdeněk Zdvihal z Měřína či starosta Černovic Jan Brožek. Na snímku delegáti nominační konference - více fotek najdete v přiložených souborech pod článkem.

„Mam radost, že jsem mohl přispět k prosazení řady věcí z oblasti zdravotnictví a sociální oblasti – např. k navýšení státního rozpočtu do sociálních služeb. Vidím ale ještě mnoho dalších úkolů, při kterých chci zúročit své zkušenosti a zároveň je předat někomu dalšímu. Nejsem razantní politik, který bouchá do stolu, ale svou silnou stránku vidím v umění vyjednávat - nikdy se nevzdávám při prvotním neúspěchu. A nechci opouštět svou zásadu, že slušnost není slabost,“ sdělil Vít Kaňkovský, který svou prezentaci zakončil citátem Alberta Schweitzera: „Vždy hledejte, kde je člověk, který potřebuje trochu času, účasti, společnosti a péče.“

„Věřím, že jsme společně vybrali kvalitní kandidátku. Máme ambice zdvojnásobit počet našich poslanců za Vysočinu – tedy z jednoho na dva,“ uvedl krajský předseda KDU-ČSL Vysočina Jaromír Kalina, který kandidátku podporuje z šestého místa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Socha Kaleidoskop by mohla být na Expu v Dubaji

22:41 Ministr Havlíček: Socha Kaleidoskop by mohla být na Expu v Dubaji

Cirkulární ekonomika a kreativní průmysl v praxi. Socha Kaleidoskop, která zvítězila ve studentské s…