Kaňkovský (KDU-ČSL): O hospicové a paliativní péči se diskutovalo na Vysočině

26.04.2017 17:39

V Jihlavě se ve středu 19.4.2017 uskutečnil druhý ročník Dne hospicové a paliativní péče na Vysočině. Letošní konference, která nesla název "Jsem profesionál a jak zůstat člověkem?", se zúčastnil také poslanec Vít Kaňkovský.

Kaňkovský (KDU-ČSL): O hospicové a paliativní péči se diskutovalo na Vysočině
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Jak balancovat mezi profesionalitou a lidskostí? Jak zůstat člověkem a zároveň v roli profesionála? Tyto a další otázky k tématu hospicové a paliativní péče si kladlo na 130 účastníků konference z řad zdravotníků a sociálních pracovníků, kteří se sešli v jihlavském Dělnickém domě. Vzájemně se účastníci také podělili o své zkušenosti z této oblasti a diskutovali i nad tématem kamenného hospice na Vysočině.

„Děkuji spolku Mezi stromy - lůžkový hospic pro Vysočinu v čele s PhDr. Ludmilou Novotnou za zorganizování konference i za pozvání s možností vystoupit a prezentovat legislativní otázky hospicové a paliativní péče v České republice,“ uvedl Vít Kaňkovský, místopředseda Výboru pro sociální politiku a Výboru pro zdravotnictví PS PČR, který ve svém vystoupení shrnul současnou situaci v hospicové péči i problémy zejména s financováním této potřebné služby. Posluchače seznámil s projednávanými legislativními změnami, které by měly nevyhovující stav vyřešit.

S dalšími příspěvky vystoupili mimo jiné Robert Huneš, prezident APHPP a ředitel hospice v Prachaticích, Bronislava Husovská, ředitelka dětského mobilního hospice Ondrášek z Ostravy, zdravotní sestra Vladimíra Šopková, Viola Svobodová z brněnského Hospice svaté Alžběty nebo Terezie Málková, která pracuje coby jihlavském Domácím hospici Bárka a mnoho dalších.

   
   
   
   

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pajonk (Svobodní): Petr Mach rezignoval, Svobodní budou bojovat

13:54 Pajonk (Svobodní): Petr Mach rezignoval, Svobodní budou bojovat

Lídr naší kandidátky do Evropského parlamentu včera rezignoval. Důvodem nebylo žádné ladění kandidát…