Kavij (KSČM): Místo dodávek zbraní příměří!

31.03.2023 22:21 | Komentář

Jedno z hesel během chystaných tradičních velikonočních mírových pochodů na území Německa, které letos začínají již 1. dubna v Postupimi a končí na více než 20 místech dne 10. dubna. Celkem se uskuteční na téměř 100 místech.

Kavij (KSČM): Místo dodávek zbraní příměří!
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Ústředním tématem letošních velikonočních pochodů bude válka na Ukrajině, ve které jako ve všech válkách trpí nejvíce civilisté a která má od svého vzniku 24. 2. 2022 za následek statisíce mrtvých a zraněných a miliony uprchlíků. Velký význam i letos bude tradiční požadavek účastníků velikonočních pochodů za zrušení jaderných zbraní, jejichž použití nelze nikdy zcela vyloučit, a proto organizátoři velikonočních mírových pochodů požadují přísné dodržování úmluvy OSN o zákazu jaderných zbraní, která má za cíl zakázat vývoj, testování, produkování, získávání, držení, skladování, používání či vyhrožování použití jaderných zbraní.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25921 lidí

Velikonoční mírové pochody pochody mají také poukázat na globální přezbrojení, které je v současnosti vidět téměř všude a stává se pro aktivisty velikonočních pochodů nepřípustné. V Německu bylo o speciálním fondu 100 miliard pro Bundeswehr rozhodnuto jako reakce na ukrajinskou válku. Díky tomuto programu přezbrojení bude mít Německo brzy jeden z největších rozpočtů na zbrojení na světě.

Masívní přezbrojování je třeba ukončit, neboť jakékoliv peníze, které tečou do zbrojního průmyslu chybí v globálních problémech se kterými se lidstvo potýká. Zbraně tyto problémy nevyřeší, ani nedělají ze světa bezpečné místo. Organizátoři z těchto důvodů vyzývají k účasti na velikonočních pochodech proti přezbrojení a válce, za mír na Ukrajině i ve světě.

Plzeňský KV KSČM i letos pro své členy a mírově zaměřené sympatizanty i letos vypraví autobus na podporu konání těchto velikonočních demonstrací. Zatímco v předcházejících letech byl jejich místem německý Ansbach, kde se nachází jedna z amerických vojenských základem, letos to bude 10. dubna Norimberg. Vědomi si stále většího nebezpečí vypuknutí světové zkázy lidstva. Vědomi si podobnosti chování české vlády a krvelačné ministryně obrany Černochové, ženoucí občany ČR do stále horšího jejich sociálního postavení v důsledku nesmyslného razantního navýšení financí na přezbrojení AČR. Ve skutečnosti ale pro potřeby agresivní politiky USA, ztělesněné v útočný vojenský pakt NATO.

Přehled chystaných  tradičních velikonočních mírových pochodů na území Německa najdete ZDE

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Němcová: Mezi prezidentem a Senátem je důvěra, o kterou se můžeme opřít

20:14 Senátorka Němcová: Mezi prezidentem a Senátem je důvěra, o kterou se můžeme opřít

Projev na 12. schůzi Senátu ČR 31. května k žádosti o vyslovení souhlasu Senátu Parlamentu České rep…