Kavij (KSČM): Nikoliv KSČM, ale USA vydírá občany ČR

28.10.2020 6:32

České zdravotnictví přijíždí zachraňovat 28 lékařů z USA.

Kavij (KSČM): Nikoliv KSČM, ale USA vydírá občany ČR
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo
reklama

V případě pomoci kubánských lékařů, kteří se angažovali v boji s covidem na jaře nejen v Itálii, vše by zůstalo bez mediální odezvy. Solidarita zaoceánských bratrů, kteří „bravurně zvládli ve své zemi „první vlnu“ je ale jiného kalibru! Jde o politické gesto potvrzující podřízenost ČR americkým zájmům, především v otázce NATO. Samozřejmě posvěcené poslaneckou sněmovnou, která o souhlasu s pobytem vojenských zdravotníků jednala 27. října.

Solidarita USA v podobě působení amerických lékařů v pražské střešovické nemocnici je dobrým mediálním obrazem k veřejnosti v souvislosti se schvalováním státního rozpočtu, ve kterém KSČM nesouhlasí s přemrštěnou částkou pro potřeby armády, což vyvolává řev domácích válečných štváčů, prosazujících zájmy NATO (USA).

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

62%
38%
hlasovalo: 28715 lidí

Podle generála Opaty bude dokonce tímto nerozumným krokem ohroženo zabezpečení obranyschopnosti ČR. Ano, armáda „pyšnící“ se třemi desítkami kusů modernizovaných tanků obměnu techniky potřebuje. Techniku k zabezpečení vlastní obranyschopnosti země. Nikoliv techniku vyřazenou a předraženou od amerických spojenců k plnění úkolů vyslaných  českých žoldáků za zájmy globálního imperialismu s doménou USA.

Dnes je  státní kasa po skvělém 30letém hospodaření v kapitalismu prázdná, a to i díky značné korupci v resortu obrany. Nefunkční kalouskovy padáky, zbrojní zakázky na pandury, tatrovky či letadla CASA. Radary Věra, které naši armádu stály třikrát více než NATO. V seznamu předražených nákupů můžeme pokračovat. „Naštěstí“ aktéři zapojeni do armádní korupční chobotnice díky „činnosti“ soudní mafie můžou mít dále klidný spánek.

Kvičení  válečných štváčů z řad politiků i generality v čele s náčelníkem GŠ AČR Alešem Opatou ohledně nákupu techniky pro potřeby NATO vtahuje náš stát do další válečné konfrontace, tentokrát s Ruskou federací. Jaká je skutečná role příslušníků AČR, zapojených do mise v Pobaltí, se z oficiálních zdrojů nedozvíme. Zcela jistě ale nepřispívá ke zklidnění našich vztahů s RF.

Covid „mění“ svět. V zájmu jednotlivých států je otázka zabezpečení především zdraví svých občanů. Není to KSČM, která dle mainstreamu vydírá naši vládu v souvislosti se snížením financí pro Armádu ČR, ale USA, která neustále připomíná a domáhá se plnění našeho finančního závazku ve prospěch NATO.

(převzato z Profilu)

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle Mgr. Miroslav Kavij

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Czernin (TOP 09): Domnívám se, že se prezident dopouští velezrady

22:23 Czernin (TOP 09): Domnívám se, že se prezident dopouští velezrady

Senátor a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin hodlá projednat postup prezidenta vůči BIS na nad…