Kavij (KSČM): Odmítáme snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost!

05.08.2021 13:44

Výkonný výbor KV KSČM Plzeňského kraje dne 3. srpna odmítl snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost.

Kavij (KSČM): Odmítáme snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost!
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Výkonný výbor KV KSČM Plzeňského kraje na svém řádném zasedání dne 3. srpna konstatoval, že zcela typickým a učebnicovým příkladem, jak rozeštvávat skupiny českých občanů a současně zasévat sémě vnitrospolečenské nenávisti, je pozměňovací návrh, který podal lidovecký poslanec Marian Jurečka k novele zákona o důchodovém pojištění. Ten ve svém principu obsahuje zásahy do výpočtu důchodů některých skupin českých občanů, a to na základě falešného předpokladu kolektivní viny.

Jestliže měl autor tohoto pozměňovacího návrhu pocit, že se kdokoliv provinil proti tehdy platnému právu, myšleno proti právnímu rámci před rokem 1990, a to se samozřejmě také stávalo, měl přes 30 let možnost podat trestní oznámení, a nikoliv takto trapně paušalizovat a s velkou pravděpodobností pouze předvolebně exhibovat.

VV KV KSČM připomíná, že tento neobratný pokus o politický revanš a segregaci části našich spoluobčanů není prvním. O něco podobného se pokusila vládní koalice ODS, TOP 09, LIDEM již v roce 2011, když navrhovala vyšší zdanění důchodů formou srážkové daně také u tzv. prominentů bývalého režimu. Ústavní právníci navrhovatele však obratem varovali, že v případě zamýšlené daně hrozí ústavní žaloby, protože jakýkoliv diskriminační přístup ke zdanění určité skupiny osob může vyvolat oprávněnou ústavní stížnost. A to jim dost významně zkřížilo plány, protože jejich dalším krokem měl být návrh zákazu KSČM, strany, která je dlouhodobě registrována ministerstvem vnitra, a která nejenže se nepodílela na všech těch zlodějnách a tunelováních v 90. letech, jako někteří členové stran tzv. demokratické opozice, ale nikdy ani na okamžik nevybočila z ústavního rámce ČR.

A dnes to tady máme znovu, lustrační zákony, které zničily profesní, ale i osobní život mnoha tisícům nevinných a poctivých lidí, jim již prostě některým nestačí a na antikomunistickou strunu je třeba zabrnkat tedy jinak. Jako kdybych neměli v naší zemi zcela jiné a závažnější problémy.

VV KSČM Plzeňského kraje, 3. srpna 2021

Převzato z profilu politika.

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

21:09 Okamura (SPD): Cynická a asociální bezohlednost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k navrhovanému zvýšení věku odchodu do důchodu