Kavij (KSČM): Odmítáme snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost!

05.08.2021 13:44

Výkonný výbor KV KSČM Plzeňského kraje dne 3. srpna odmítl snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost.

Kavij (KSČM): Odmítáme snahu lidovce Mariana Jurečky dále rozdělovat společnost!
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Výkonný výbor KV KSČM Plzeňského kraje na svém řádném zasedání dne 3. srpna konstatoval, že zcela typickým a učebnicovým příkladem, jak rozeštvávat skupiny českých občanů a současně zasévat sémě vnitrospolečenské nenávisti, je pozměňovací návrh, který podal lidovecký poslanec Marian Jurečka k novele zákona o důchodovém pojištění. Ten ve svém principu obsahuje zásahy do výpočtu důchodů některých skupin českých občanů, a to na základě falešného předpokladu kolektivní viny.

Jestliže měl autor tohoto pozměňovacího návrhu pocit, že se kdokoliv provinil proti tehdy platnému právu, myšleno proti právnímu rámci před rokem 1990, a to se samozřejmě také stávalo, měl přes 30 let možnost podat trestní oznámení, a nikoliv takto trapně paušalizovat a s velkou pravděpodobností pouze předvolebně exhibovat.

VV KV KSČM připomíná, že tento neobratný pokus o politický revanš a segregaci části našich spoluobčanů není prvním. O něco podobného se pokusila vládní koalice ODS, TOP 09, LIDEM již v roce 2011, když navrhovala vyšší zdanění důchodů formou srážkové daně také u tzv. prominentů bývalého režimu. Ústavní právníci navrhovatele však obratem varovali, že v případě zamýšlené daně hrozí ústavní žaloby, protože jakýkoliv diskriminační přístup ke zdanění určité skupiny osob může vyvolat oprávněnou ústavní stížnost. A to jim dost významně zkřížilo plány, protože jejich dalším krokem měl být návrh zákazu KSČM, strany, která je dlouhodobě registrována ministerstvem vnitra, a která nejenže se nepodílela na všech těch zlodějnách a tunelováních v 90. letech, jako někteří členové stran tzv. demokratické opozice, ale nikdy ani na okamžik nevybočila z ústavního rámce ČR.

A dnes to tady máme znovu, lustrační zákony, které zničily profesní, ale i osobní život mnoha tisícům nevinných a poctivých lidí, jim již prostě některým nestačí a na antikomunistickou strunu je třeba zabrnkat tedy jinak. Jako kdybych neměli v naší zemi zcela jiné a závažnější problémy.

VV KSČM Plzeňského kraje, 3. srpna 2021

Převzato z profilu politika.

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

12:09 Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

Komentář na facebookovém profilu k podpoře terénní sociální a zdravotní služby