Kavij (KSČM): Přichází čas adventu

3. 12. 2018 17:49

Po roce začíná opět čas adventu, který bývá spojován s dobou dobročinnosti, naděje a rozjímání.

Kavij (KSČM): Přichází čas adventu
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo
reklama

První mrazivé noci mají za následek první lidské oběti z řad bezdomovců. V médiích pokračuje každodenní lynč na prezidenta Zemana a premiéra Babiše (ve skutečnosti na současnou vládu hnutí ANO).     

Svět hlásí masové nepokoje ve Francii spojené nejen se stovkami zraněných demonstrantů, ale i úmrtími z jejich řad.

Ve znamení demonstrací odpůrců kapitalistické globalizace proběhl i summit představitelů nejsilnějších světových ekonomik  G20 v Buenos Aires. Každodenní zprávy o úmrtí příslušníků armády USA a jejich spojenců NATO v nekonečné válce v Afghánistánu zatím nic nenasvědčují ani o brzkém ukončení vojenského konfliktu v této části světa.

Narůstající eskalace napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací bude především pro zbídačelé ukrajinské obyvatele v zimním období ve znamení dalšího jejich strádaní způsobené výpadky v dodávkách plynu, elektrické energie a potravin.

Pár střípků mozaiky současného světa každodenně dokazující prohlubující se rozpory současného kapitalismu, ve kterém je hra na demokracii a dodržování tzv. lidských práv jen zástěrkou k posilování imperialismu a skupiny nejbohatších oligarchů planety.

Nejen tyto událostí zatím nasvědčují, že s příchodem nového roku na konci druhé dekády 21. století k zásadní změně světového vývoje nedojde. Spíše naopak. Výsledkem narůstajících imperialistických antagonismů budou další miliony migrantů, uprchlíků a nevinných válečných obětí. Stejně jako narůstající úsilí o získání dalších přírodních zdrojů a získání nových světových trhů.

Nejen v čase adventním tak obyčejným přáním většiny lidí zůstane, aby eskalace řešení sporů kapitalismu nepřerostla ve zničující světový válečný konflikt.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Je čas začít uvažovat o uvolňování nejpřísnějších restrikcí

15:00 Fiala (ODS): Je čas začít uvažovat o uvolňování nejpřísnějších restrikcí

Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu vývoji epidemie koronaviru