Klaus (Trikolóra): Zastavení chaosu ve školách

13.05.2020 18:02 | Zprávy

Projev na 48. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. května k programu jednání

Klaus (Trikolóra): Zastavení chaosu ve školách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml. a Zuzana Majerová Zahradníková

Vážené dámy, vážení pánové, já nebudu tak monotematický jako všichni mí ctění kolegové, protože jsem také proti korupci. Já nevím, kdo tady je pro korupci, čili to je jasné. Já bych chtěl zařadit na pořad schůze bod, který jsem nazval "Zastavení chaosu ve školách". Já to odůvodním. Pan ministr Plaga má takovou strategii, že vlastně v té své ministerské funkci je nejlepší to nějak přečkat, snaží si nenadělat osobní ani politické nepřátele. Když se zruší matika, protože je těžká, tak se zruší a takhle víceméně funguje rezort školství. Nicméně to, co nastává od 25. května ve školách, je s prominutím čistý chaos.

Já mám dítě v první třídě a předevčírem jsme dostali pokyn tedy k nástupu. Tam je ta jedna dimenze pana ministra - kdo nechce, tak nemusí - která to samozřejmě celé rozvíjí. U nás tedy učitelé nebudou, jen jakási asistentka s vychovatelkou, nebude družina. Děti na obědě sedí, dokud nedostanou hromadný pokyn. Asi aby se ty koronavirové buchtičky se šodó tak nějak rituálně tam zlikvidovaly. Ve škole může být jen určité procento žáků, čili chudáci páťáci se nedostanou, protože ti prvňáci a druháci, kteří měli přednost, už to obsadili.

A tím nekritizuji naši školu, ta jenom plní pokyny. Navíc je spousta škol, která neotevře vůbec. My, hnutí Trikolóra, se domníváme, že ať se školy buď otevřou normálně, nebo ať se neotvírají vůbec. My jsme na straně těch, kteří chtějí, aby se lidé navrátili do práce. Proto také podpoříme tady to znovuvrácení ošetřovného na původní úroveň, protože si myslíme, že lidé mají pracovat a podpoříme to, aby se žáci vrátili normálně do škol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Dálnice D52 z Brna na Vídeň je na dosah

16:20 Premiér Fiala: Dálnice D52 z Brna na Vídeň je na dosah

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stavbě dálnice D52