Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem

15.01.2019 18:31

Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, přístupný na internetu. Do budoucna tak budou moci podniky přispět například k přípravě regionální podpory v oblasti digitalizace.

Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem
Foto: archiv J. Knota
Popisek: Vicehejtman Jihočeského kraje Josef Knot (TOP 09).
reklama

Dotazník je přístupný ZDE v českém a německém jazyce a bude zde zveřejněn do 31. května letošního roku. Poté začnou odborníci vyhodnocovat získaná data, aby zjistili, jak jsou na tom jihočeské firmy s digitalizací.

„Digitalizace mění celý pracovní svět, tedy vzdělávání, témata odborných školení, pracovní prostředí, charakteristiku povolání a je nutné se těmto změnám přizpůsobovat,“ uvedl Javier Valdes, vědec Ústavu aplikované informatiky na Technické vysoké škole v německém Deggendorfu.

Průzkum je součástí projektu Pohraniční region 4.0 – společně.digitálně.utvářet, realizovaného Jihočeskou hospodářskou komorou a Obchodní a průmyslovou komorou Dolního Bavorska. Projekt, který trvá od počátku roku 2017 do konce letošního roku, je financován Evropskou unií v rámci programu Přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020 z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na průzkumu spolupracuje Česko-německá obchodní a průmyslová komora v Praze a Technische Hochchule Deggendorf – Institut aplikované informatiky jako vědecký partner, který provádí průzkum.

„Průmysl 4.0 přináší digitální propojení všech fází výrobních procesů a hraje tím v dnešní době zásadní roli pro podniky. Z tohoto důvodu provádí Jihočeská hospodářská komora a Obchodní a průmyslová komora Dolní Bavorsko průzkum o stavu digitalizace podniků. Cílem průzkumu je pomoci malým a středním podnikům v příhraniční oblasti Dolního Bavorska a jižních Čech se na digitalizaci připravit, posílit svou konkurenceschopnost a podniky při vývoji strategií podpořit. V rámci rozsáhlého průzkumu se nejprve zjišťuje aktuální situace a perspektiva firem v pohraniční,“ řekl Luděk Keist, ředitel Úřadu Jihočeské hospodářské komory.

Účast v průzkumu přináší firmám příležitost prezentovat se a získat potřebnou pomoc. Podniky, které se do šetření zapojí, se pak budou moci zúčastnit případových studií a budou moci využít i odborné poradenství v oblasti digitalizace. Získaná data pak bude využije Jihočeský kraj. „Tímto šetřením získáme přehled o stavu digitalizace výroby v jihočeských firmách. Údaje lze využít k dalšímu směřování politiky například v oblasti vzdělávání, trhu práce, ale i různých investic,“ řekl první náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…