Kobza (SPD): Je snad podpora gruzínských včelařů nebo bosenských mlékařů důležitější než podpora našich tělesně postižených?

19.12.2018 22:31

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2018 k zákonu o státním rozpočtu České republiky na rok 2019.

Kobza (SPD): Je snad podpora gruzínských včelařů nebo bosenských mlékařů důležitější než podpora našich tělesně postižených?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Kobza
reklama

Děkuji, pane předsedající. Rád bych vaším prostřednictvím reagoval na předpředřečníka kolegu Lipavského, který zde pronesl poutavou řeč na téma pozitivních aktivit neziskovek a jak jim nemáme sahat na peníze a jak je potřebná rozvojová pomoc. Ale bohužel zapomněl říct pár základních faktů, které by tady měly zaznít. V první řadě rozvojová pomoc prováděná prostřednictvím neziskovek financuje také ty neziskovky, jejichž vlastní režie užírá z peněz věnovaných na rozvojovou pomoc poměrně značnou část a prodražuje je. To je první věc. Druhá věc je, že zapomněl také říct, že máme spoustu lidí, kteří jsou tělesně postižení a mají problémy, aby sehnali zaměstnání. Mají problémy sehnat pečovatele, které jim odebraly předchozí reformy sociálního systému. Mají problémy sehnat pomůcky. A chce mi snad kolega od Pirátů tvrdit, že podpora gruzínských včelařů nebo bosenských mlékařů je důležitější než podpora našich tělesně postižených? Já jsem přesvědčený, že všechny svazy tělesně postižených to velice rádi uslyší. Děkuji vám. (Potlesk SPD a ANO.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Memorandum o spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií

11:41 Scheinherr (Praha sobě): Memorandum o spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií

Rada hl. m. Prahy schválila Memorandum o vzájemné spolupráci v oblasti podpory sportu na území hlavn…