Kobza (Úsvit): Jaká by měla být kvalifikace na europoslance?

20.05.2014 17:50 | Zprávy

Podle průzkumu zveřejněného Radiožurnálem,mají čeští kandidáti do europarlamentu nejhorší kvalifikaci, protože jiné státy tam posílají bývalé ministry, premiéry a další vysloužilé vysoké úředníky.

Kobza (Úsvit): Jaká by měla být kvalifikace na europoslance?
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Pobavilo mne to, protože autory průzkumu byli opět eurobyrokraté, očividně vyděšení z nadcházející změny ve složení sněmovny, a také z nadcházejících politických změn v Evropě a z toho vyplývajícího nedostatku trafik. Asi bude o to větší bitva o úřednická místa v exekutivě EP, neboť poslanci přicházejí a odcházejí, ale aparátčíci zůstávají. Proto asi také prosazují do EP sobě rovné, kteří budou ochotnější k těm 25000 míst vytvořit další.

Jaká by ale měla být kvalifikace Europoslance ?

Znalost prostředí? Vědět, kde jsou v Bruselu a ve Štrasburku toalety a bufet je užitečné ze začátku, ale podle mne to tak nějak nestačí.

Znalost lidí? Vždyť tam bude nová sněmovna a bude hodně nových poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Grónsko

Dobrý den, pane Turku, zajímalo by mě, co si myslíte o tom, jak se chce Trump zmocnit Grónska? Podle všeho nevylučuje ani vojenskou akci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filipovičová (KDU-ČSL): Přátelský stát se nepozná podle počtu aplikací

21:03 Filipovičová (KDU-ČSL): Přátelský stát se nepozná podle počtu aplikací

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. ledna 2026 k vyslovení důvěry vládě České republiky