Kocumová (LOL!): Bazén za 1,5 miliardy je úlet

24.03.2023 6:37 | Tisková zpráva

Nově vypočtená cena rekonstrukce bazénu se vyšplhala už na 1,5 miliardy. Za tuto cenu, kterou nově představil náměstek Židek (ODS), je rekonstrukce mimo finanční realitu Liberce. A přitom se má přebourat a znovu stavět i to, co je funkční.

Kocumová (LOL!): Bazén za 1,5 miliardy je úlet
Foto: tvrtm.cz
Popisek: Bývalá sportovkyně Zuzana Kocumová z hnutí Změna pro Liberecký kraj

„Očekávali bychom, že vedení města, které na radnici sedí už druhé období, má trochu představu, co je v možnostech rozpočtu. Místo toho se za 5 let vedení města v čele se Starosty pro Liberecký kraj výše nákladů vyšplhala na pětinásobek a zbytečné položky v rámci rekonstrukce se nijak neomezily,“ konstatuje Kocumová.

Ta dlouhodobě upozorňuje na to, že město připravuje maximalistický projekt, a přitom na jeho realizaci nemá vyčleněnu ani korunu.

Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

98%
2%
hlasovalo: 38013 lidí

„Součástí je například extrémně nákladné totální překopání vstupů a šaten, kdy oddělené šatny má nahradit vstup společný. Ve svém okolí neznám nikoho, koho by tento problém pálil. Problém to může být jen pro pár lidí, kde i větší dítě jiného pohlaví musí být pod dohledem dospělého, ale to by se dalo řešit nenákladným způsobem. O to ale evidentně není zájem,“ dlouhodobě kritizuje postup vedení města Kocumová.

Jak na tiskové konferenci přiznali sami zástupci rady města, tak v případě realizace by investice do bazénu naprosto vyčerpala finanční prostředky na veškeré ostatní investice po dobu minimálně tří let. Silnice, chodníky, rekonstrukce sídlišť, údržbu zeleně, opravy škol a další. Na to by se muselo zapomenout.

Liberec otevřený lidem se také už několikátý rok marně snaží, aby vedení města začalo ukládat do rezervy aspoň menší částky, ze kterých by se nutné opravy financovaly. Marně.

A tak zde na jednu stranu máme nyní už nejdražší projekt bazénu v České republice, na úrovni, za které se staví aquaparky, a na straně druhé ani jedinou korunu na zajištění financování.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Největším šiřitelem dezinformací jsou vládní politici

11:02 Okamura (SPD): Největším šiřitelem dezinformací jsou vládní politici

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dezinformacím.