Kolářík (Piráti): Pokračujeme v trendu snižování počtu lidí v dluhové pasti

11.07.2019 4:33

Poslanecká sněmovna schválila Piráty spolupředloženou novelu insolvenčního zákona, která má ulehčit oddlužení těm, kteří se zadlužili ještě jako děti.

Kolářík (Piráti): Pokračujeme v trendu snižování počtu lidí v dluhové pasti
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík

Soudy tak dle nových pravidel budou moci rychleji oddlužit oběti závratných sum, které naboptnaly na původně stokorunových pohledávkách neřešených zákonnými zástupci nezletilých. Zákon podpořený všemi sněmovními stranami nyní putuje do Senátu.

„Neustále se mluví o statisících Čechů, kteří jsou v exekucích. Jsem rád, že se nám daří rozplétat, kdo ti dlužníci vlastně jsou a jak jim pomoci, protože si každá skupina zaslouží svůj vlastní přístup. Díky tomuto zákonu pomůžeme těm, kteří si nesou dluhy z dětství. Pokračujeme v trendu snižování počtu lidí v dluhové pasti,” uvádí spolupředkladatel novely, pirátský poslanec Lukáš Kolářík a dodává: „Tímto krokem doplňujeme vládu, která ve své insolvenční novele z loňského roku na dětské dlužníky zapomněla.”

Návrh, který dnes Sněmovna schválila, umožňuje dospělým občanům snazší oddlužení během tří let v případě, kdy mají alespoň dvě třetiny pohledávek z doby před dosažením plnoletosti. Nově schválená pravidla by se dotkla všech insolvenčních řízení zahájených po 31. květnu 2019 společně s novými pravidly pro oddlužení seniorů nebo zdravotně postižených.

„Jedná se o vzácnou událost, kdy vláda a priori neodmítá spolupráci s opozicí. Konečně pochopili, že jsme konstruktivní a v první řadě nám jde o reálné řešení problémů. Díky tomu schválíme zákon třeba o rok dříve, než by tomu bylo normálně, což značně uleví tisícům zoufalých občanů,” uzavírá Kolářík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Pracovní nástroje máme v budově 'sadomaso'. Můj tým je kompletní

16:42 Vondra (ODS): Pracovní nástroje máme v budově 'sadomaso'. Můj tým je kompletní

Komentář na facebookovém profilu k vlastnímu přizpůsobení se pracovní náplně