Kolářík (Piráti): Věříme, že řadě počítačů budeme moci najít nový domov

26.10.2020 18:11

S příchodem druhé vlny nákazy koronavirem přešly vzdělávací instituce opět na distanční výuku. Pro mnoho rodin je však zařízení vzdáleného přístupu pro děti nerealizovatelné, protože nedisponují potřebným technickým vybavením.

Kolářík (Piráti): Věříme, že řadě počítačů budeme moci najít nový domov
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík
reklama

Piráti proto uspořádali celorepublikovou sbírku počítačů a tabletů, přijímají také monitory, stolní myši nebo webkamery. Kampaň #SbirkaNotebooku poběží od 26. října do 2. listopadu a každý, kdo chce přispět, může navštívit některé z pirátských krajských center.

„Piráti si vytvořili krizový štáb, který stínuje vládu. Společně během koronavirové pandemie vytváříme vlastní návrhy pro boj s krizí. Nyní přicházíme s novým projektem, který by měl pomoci zvládnout distanční výuku rodinám, kterým chybí technické vybavení. Bohužel nejsme ve vládě, abychom to mohli řešit systémově, a proto vznikla tato občanská iniciativa. Spousta domácností má dnes doma přebytečnou elektroniku, která už nemá využití a chytá prach. Proto věříme, že se nám sejde řada počítačů, kterým budeme moci najít nový domov,“ vysvětlil poslanec Lukáš Kolářík, člen krizového štábu Pirátů.

Rozdělení vybavení bude probíhat ve spolupráci s organizacemi, které se distanční výuce věnují, upřesnil koordinátor projektu Daniel Galuszka: „Určitá sběrná místa mají otevřeno v pevně stanovené hodiny, jinde je to o předchozí domluvě. Tam, kde máme více zdrojů, budeme za dárci dokonce jezdit sami. Do sbírky se zapojilo všech čtrnáct krajských sdružení Pirátů. Ve většině případů jsou to lidé, kteří se nějakou formou dobrovolnické pomoci zapojili už při první vlně koronaviru. Tehdy jsme šili roušky, chodili seniorům nakupovat, nebo lidem venčili psy, dnes zase pomáháme dětem na distanční výuce. Tato doba je složitá a každý z nás cítí, že si musíme vzájemně pomáhat.”

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 14980 lidí

Seznam sběrných míst:
Praha ZDE
Středočeský kraj ZDE
Plzeňský kraj ZDE
Jihočeský kraj ZDE
Ústecký kraj ZDE
Liberecký kraj ZDE
Vysočina ZDE
Pardubický kraj ZDE
Karlovarský kraj ZDE
Královéhradecký kraj ZDE
Olomoucký kraj ZDE
Jihomoravský kraj ZDE
Moravskoslezský kraj ZDE
Zlínský kraj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Tady každý může říct, co chce, nemusí to dokazovat, zda dva dny se na to zapomene

14:58 Válek (TOP 09): Tady každý může říct, co chce, nemusí to dokazovat, zda dva dny se na to zapomene

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny dne 4. 12. 2020 k vládnímu návrhu zákona o distribuci očkov…