Kolovratník (ANO): Datová schránka je vlajkovou lodí české digitalizace

7. 2. 2019 11:49

Komentář na facebookovém profilu k možnosti zřízení datové schránky.

Kolovratník (ANO): Datová schránka je vlajkovou lodí české digitalizace
Foto: ANO.cz
Popisek: Martin Kolovratník
reklama

Ruku na srdce, asi každý z nás někam v životě spěchal. Do práce, na schůzku nebo třeba na rodinnou oslavu. Některé z nás ale posléze čekalo nepříjemné zjištění v podobě dopisu ve schránce, který oznamoval, že tento spěch byl spravedlivě "odměněn" trestnými body. Znám spoustu řidičů, kterým se to stalo. Jedno mají ale většinou společné. Shodují se na tom, že nevěděli o ztrátě bodů a že jim kvůli tomu dokonce hrozí odebrání řidičského průkazu :-/

Právě informovanost řidičů je velkým problémem. Jasně, dnes si může každý z nás zajít na poštu a požádat o výpis z evidenční karty řidiče nebo o výpis z registru o záznamech v bodovém hodnocení. Musíte mít ale na to čas. Nicméně málokdo ví, že tohle není jediný způsob, jak zjistit stav svého bodového konta. Ptáte se, jak na to? Stačí mít datovou schránku!

Její zřízení je zcela zdarma a můžete se k ní přihlásit kdykoliv a kdekoliv na světě prostřednictvím internetu. Je to skvělá služba a nebál bych se ji označit za "vlajkovou loď" české digitalizace. Zpátky ale k věci. Prostřednictvím datové schránky si můžete zažádat o výpis a prakticky ihned zjistit stav svého bodového konta. Stejně tak ale lze získat například výpis z rejstříku trestů atd. Oblastí, kde lze takto datovou schránku využít, je vážně mnoho.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ramzer (ODS): Kraj již ví, jak využít školní statek ve Frýdlantu

22:57 Ramzer (ODS): Kraj již ví, jak využít školní statek ve Frýdlantu

Nová budoucnost se rýsuje zanedbanému školnímu statku ve Frýdlantu. Rozsáhlý areál z roku 1722, kter…