Kolovratník (ANO): Dopravní uzel Pardubice by měl propojit silniční, železniční, vodní a leteckou dopravu

22.10.2018 22:08

Komentář na facebookovém profilu k plánům Dopravního uzlu Pardubice

Kolovratník (ANO): Dopravní uzel Pardubice by měl propojit silniční, železniční, vodní a leteckou dopravu
Foto: ANO.cz
Popisek: Martin Kolovratník

Dopravní uzel Pardubice je jedním z dalších krůčků, na jehož konci by měly Pardubice plnit roli centra a propojit silniční, železniční, vodní a leteckou dopravu. Na tomto projektu se aktivně pracuje už skoro tři roky a konečně začíná mít první viditelné výsledky. O DUPu jsem psal už dříve a informoval jsem Vás o jeho vývoji. Je to unikátní studie a analýza o možném propojení dopravních módů v Pardubicích.

Tento projekt kompletně mapuje oblast Pardubic a ukazuje možnosti jak a kudy propojit jednotlivé dopravní módy. Centrem by mělo být multimodální logistické centrum. Toto překladiště bude součástí přístavu u Labe, ke kterému by měla být přivedena železnice od nádraží z hlavního koridoru a také silniční propojky od silnic první třídy ve městě. Budoucí centrum vznikne u Labe zhruba na úrovni Svítkova. Určitě počítáme s propojením centra skrze místní komunikace i s letištěm, kde už osobní doprava funguje a dokončuje se nový terminál. Navíc velmi úspěšně se rozjíždí i nákladní letecká přeprava.

Klíčovým momentem k úspěchu DUP bude splavnění Labe, se kterým v současnosti máme problém v Přelouči. Nicméně jsem optimista a věřím, že trpělivým jednáním s Ministerstvem životního prostředí a s Evropskou komisí to vyřešíme ke spokojenosti všech. Vždyť vodní doprava je ekologická a prospěšná. A určitě není od věci uvést, že v přepočtu na jednu přepravenou tunu produkuje v desítkách procent nižší emise než kamiony.

Vizualizace DUPu ukazuje jednotlivé akce dopravní infrastruktury. Přehledně formou montáže do satelitních map. Takže i laik si dokáže představit, kde co nového vznikne. Určitě neváhejte a jakmile budete mít cestu kolem našeho nádraží, určitě se běžte podívat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Valenta: Nemám nic proti tomu, aby umělci měli řádně zaplaceno za svou práci

9:10 Senátor Valenta: Nemám nic proti tomu, aby umělci měli řádně zaplaceno za svou práci

Už to pořádné létá. Skladatel a zpěvák slavné kapely Olympic Petr Janda se opřel do senátora Ivo Val…