Konečná (BPP): "Deklarace smíření" vyvolala rozmanité reakce

25.05.2015 9:03 | Zprávy
autor: PV

Musím povědět, že jsem překvapena, kolik rozmanitých reakcí se, ať již na samotných sociálních sítích, či v několika mediích, objevilo v souvislosti s "Deklarací smíření" , kterou schválilo a publikovalo vedení Brna.

Konečná (BPP): "Deklarace smíření" vyvolala rozmanité reakce
Foto: moravane.cz
Popisek: Bc. Šárka Konečná

Politická strana Moravané, v níž jsem donedávna byla členem, si z tématu tohoto dělá kampaň do krajských voleb (2016) pro obnovení samosprávy Moravy do krajských voleb, aniž by bylo jasně vyjádřeno stanovisko omluvy ci neomluvy odsunutým, týdeník Respekt vyzývá ...předsedu vlády, aby odvolal z funkce místopředsedu Senátu Zdeňka Škromacha za jeho "výroky", které nikdy neřekl, k rezignaci ze všech politických funkcí, a pravice se usmívá nad nejednotou národa v této otázce. Já k tomuto mohu konstatovat toliko: Nebýt německé okupace, války a veškerých těchto zločinů spáchaných na lidech (!) - tímto mám na mysli všech nevinných, nebylo by třeba všech omluv, deklarací, dekretů a odsunů.

Omluvy typu, "že ne všichni Němci byli přeci špatní", nejsou namístě

Takže přeloženo, a za tím si stojím: Nikdo nevrátí životy těm, kteří zahynuli v koncentrácích, jejich příbuzným, kteří zázrakem zvěrstva přežili, a těm, kteří si následky "viny" válečné v srdcích nadosmrti ponesou. Omluvy typu, "že ne všichni Němci byli přeci špatní", tu nejsou proto namístě, a souzení, že "ne všichni měli být Benešem odsunuti dle principu kolektivni viny" už vůbec ne. Židi, Romové, Slované a další "nepohodlné" národy rovněž nenesli kolektivní vinu v rámci plánu "totálního řešení". Takže princip smíření, vyrovnání se, pochopení vzajemně, jistě. Ne však cestou zapomenutí a omluv valečných zvěrstev.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Toastový chleba za 100 milionů

8:03 Zdechovský (KDU-ČSL): Toastový chleba za 100 milionů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dotacím pro Agrofert.