Konvalinka (ANO): Přípravy rekonstrukce aquaparku pokračují

01.07.2020 14:32

Rekonstrukce aquaparku se připravuje již několik let, nyní se přistoupilo k úpravě projektové dokumentace, která zásadně sníží cenu.

Konvalinka (ANO): Přípravy rekonstrukce aquaparku pokračují
Foto: MÚ Příbram
Popisek: Jan Konvalinka, starosta Příbrami
reklama

Příbramský aquapark byl otevřen 2. ledna 1978. V průběhu let došlo k několika úpravám, nikdy se ovšem výrazným způsobem neinvestovalo do obnovy technologií. V minulém volebním období byla schválena rozsáhlá rekonstrukce celého zařízení. „Tento záměr se v průběhu příprav stal natolik finančně náročným, že jsme přistoupili k zásadnímu kroku projekt stopnout, přepracovat projektovou dokumentaci a rekonstrukci realizovat v menším rozsahu. Nejdůležitější je především výměna technologií, ale návštěvníci se dočkají i výrazných změn v zařízení a komfortu služeb,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Zastupitelé odsouhlasili možnost pokračování v úpravě projektové dokumentace, podle níž by se cena nového záměru měla pohybovat kolem částky 260 milionů korun bez DPH.

„Projektanti upravují původní projekt, ve kterém se počítá také s přípravnými pracemi pro další etapy rekonstrukce. V budoucnu by se tak mohla vybudovat i plavecká trojdráha či saunový svět, tedy prvky, které se v první etapě projektu realizovat nebudou. Nad projektem se v podzimních měsících se zastupiteli jistě několikrát setkáme,“ dodal Jan Konvalinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Havlíček by si mohl přibrat ministerstvo propagandy

12:09 Pekarová Adamová (TOP 09): Havlíček by si mohl přibrat ministerstvo propagandy

Ministr Karel Havlíček (za ANO) by si podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové mohl přibrat další…