Koskuba (ČSSD): Interpelace na ministra obchodu a průmyslu

04.02.2016 13:35

Interpelace na ministra obchodu a průmyslu ve věci „Energetického zákona“ - jističe

Koskuba (ČSSD):  Interpelace na ministra obchodu a průmyslu
Foto: Archiv JK
Popisek: Poslanec Jiří Koskuba

Není zase tak dlouhá doba od chvíle, když byl ve sněmovně po poměrně bouřlivé debatě a záplavě pozměňovacích návrhů těsnou většinou jednoho hlasu (a vypnutí významného opozičního kritika) přijat tzv. „Energetický zákon“. V poněkud nepřehledné diskuzi jste nás opakovaně mj. ujišťoval, že rozhodně nepovede ke zvýšení plateb za elektrickou energii.

Bohužel, v posledních dnech opakované informace v médiích hovoří o naprostém opaku. Údajná závislost na jističi se podle těchto informací ukazuje jako velmi stěžejní. Přitom jistě právě jako Jihočech víte, kolik nejen venkovských usedlostí, ale i chalup a starších nemovitostí je historicky vybaveno jističi pro tzv. motorový proud. A nejen jako sociální demokrat jistě uznáte, že výměna podobného jističe není ani snadná, natož pak levná. To zcela pomíjím, že by si toto v mnoha případech měli nejen zajistit, ale hlavně zaplatit i naši senioři! Tolik totiž ani za zrušené zdravotnické poplatky neušetří.

Informací ze strany MOP je minimum

Samozřejmě jako laik nevím, co je pravda a co důsledek nesporné války Vašeho ministerstva s ERÚ. Natož kdo a proč ji vyvolal. O to více mne překvapuje, že slyším a čtu toliko paní šéfovou ERÚ. Zato informací ze strany MOP i Vaší je minimum. Omlouvám se, ale považuji to za velkou chybu. Věcnou a zvláště před krajskými volbami i politickou.

Uvítám Vaši stručnou informaci, kde je pravda. Zda na tento z mého pohledu stále sporný zákon lidé, oproti Vašemu slibu, nedoplatí. Přiznávám, že na věci mám osobní zájem. Ale právě pro tyto nejasnosti jsem pro zákon nehlasoval. Za což jsem poté od jednotlivců ve vedení mateřské krajské organizace ČSSD sklidil až nenávistnou kritiku. Právem?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.