Kostka (KSČM): A co Kurdové, ti by si nezasloužili?

10.03.2015 6:32

Rada města Kroměříže se rozhodla vyvěsit poprvé v historii města vyvěsit takzvanou tibetskou vlajku, tedy vlajku, kterou užívá tibetská exilová vláda. Vlajka má údajně vyjadřovat podporu lidských práv nejen Tibeťanů.

Kostka (KSČM): A co Kurdové, ti by si nezasloužili?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Seminář pořádala KSČM
reklama

Musím konstatovat, že s vyvěšením vlajky se neztotožňuji. Ne však proto, že bych Tibeťanům nepřál ochranu jejich lidských práv, naopak. I ten samostatný stát bych jim přál, ne že ne. Chápu, že chtějí nezávislý stát na Číně, stejně jako naši předci chtěli Československo nezávislé na Rakousku.

Nicméně Tibeťané nejsou jediný národ, který nemá vlastní stát. Nejsou ani jediným národem, kterému je upírána řada lidských práv. A v žádném případě nejsou národem, kterému by lidská práva byla upírána nejvíce. Proč se vyvěšuje vlajka zrovna Tibeťanů, kde jsou ostatní národy žijící v útlaku?

Mnohem blíže Evropě žije kurdský národ. Národ, který již ve své historii prožil mnohá příkoří. Např. v Turecku byl dokonce zakazován kurdský jazyk. Zvláště v současné době trpí Kurdové pod nadvládou tzv. Islámského státu. Nesou také největší tíhu odporu proti němu. A je potřeba jim za to děkovat, protože Islámský stát je velmi nebezpečná entita zneužívající vlastní výklad islámu k podpoře likvidace všeho humanistického. Tato entita ohrožuje nás všechny.

Možná by si i takový národ, jako jsou Kurdové, občas zasloužil vyvěsit svou vlajku. Přesto se jejich vlajka nikdy nevyvěšuje. Nejsou na světě jen Tibeťané. Neříkám to proto, že mi v sobotu v noci jeden Kurd prodal velice dobrý kebab. Ale vidím, co Kurdové dělají a co pro nás všechny znamenají... Prosím všechny, aby jim za to děkovali.

Ing. Michal Kostka

  • KSČM
  • Poctivě, s odvahou, za to, aby se věci dělaly lépe...
  • kontrolní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Členství v EU znamená islamizaci a zánik naší země, proto musíme z EU vystoupit!

15:31 Rozvoral (SPD): Členství v EU znamená islamizaci a zánik naší země, proto musíme z EU vystoupit!

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…