Koudelka (ČSSD): Podávám trestní oznámení na primátora města Brna a ředitele Národního divadla Brno

29.05.2018 11:36

Dne 28. 5. 2018 bylo podáno advokátem Zdeňkem Koudelkou trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku v souvislosti s hrou Naše násilí a vaše násilí.

Koudelka (ČSSD): Podávám trestní oznámení na primátora města Brna a ředitele Národního divadla Brno
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Hra byla uvedena 26. 5. 2018 v divadle Husa na provázku v rámci festivalu Divadelní svět Brno. Oznámení se podává na ředitele festivalu Martina Glasera a primátora města Brna Petra Vokřála. Při uvedení hry byla státní vlajka vytažena herečkou z vaginy nebo tento akt byl předstírán. Vlajka je státním symbolem, přičemž hrubé znevážení státního symbolu je přestupkem podle § 13 odst. 1 písm. a) zákona č. 352/2001 Sb., o užívání státních symbolů. Pokud veřejné vytažení z vaginy nebo řitního otvoru není znevážením státní vlajky, co už by tímto zákonem postihovaným jednáním mělo být?

Z veřejných peněz nelze financovat protiprávní jednání, ať jde o trestný čin či přestupek. I když znevážení státního symbolu není trestným činem, ale přestupkem, použití veřejných peněz na spáchání přestupku je porušením povinností při správě cizího majetku, což je trestný čin. Použití veřejného majetku na protiprávní jednání je samo o sobě protiprávní.

Hra byla financována z rozpočtu města Brna a dotace Ministerstva kultury. O užití veřejných peněz na hrubé znevážení státního symbolu spolurozhodoval ředitel festivalu Divadelní svět Brno a Národního divadla v Brně Martin Glaser a primátor města Brna Petr Vokřál. Tyto osoby jsou odpovědné za užití veřejných prostředků na znevážení státního symbolu.

Ve věci bylo 29. 5. 2018 podáno i oznámení o přestupku hrubého znevážení státního symbolu na Úřad městské části Brno-střed.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Adamec (ODS): Problém trošku vidím v gescích různých ministerstev

17:54 Adamec (ODS): Problém trošku vidím v gescích různých ministerstev

Projev na 58. schůzi Poslanecké sněmovny 29. září 2020 k návrhu zákona o urychlení výstavby dopravní…