Koudelka (ČSSD): Směšný Dienstbier

30.4.2018 4:33 dop.

Sociální demokracie rozhoduje, zda vládnout s Andrejem Babišem. Jsou argumenty pro i proti. Rozhodování doprovází směšnost některých sociálně demokratických politiků, kteří dříve seděli ve vládě s Babišem, a nyní před společnou vládou varují.

Koudelka (ČSSD): Směšný Dienstbier
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Příkladem pokrytecké směšnosti je Jiří Dienstbier, jenž byl původně protěžován Davidem Rathem a který byl podporovatelem koalice s hnutím ANO v Sobotkově vládě 2013. Jako ministr bez portfeje - tedy ministr bez rezortu - seděl v této vládě s Andrejem Babišem 2014-16. Ministři bez portfeje jsou ve vládě zbyteční a zatěžují svým platem výdaje státu. Proto je premiéři, kteří myslí na úspornost svého vládnutí, do vlád nechtějí. V případě Dienstbiera se mu Bohuslav Sobotka za státní peníze odvděčil za vnitrostranickou podporu v krizi po Sobotkově volebním neúspěchu 2013. Takové jednání hodnotím jako politickou korupci.

Když měl Dienstbier vládní koryto, koalici s Babišem podporoval. Když mu není nabízeno koryto, je proti Babišovi. Zřejmě si myslí, že lidé uvěří, že když byl Dienstbier s Babišem ve vládě, šlo o jiného Babiše, asi nějakého lidskoprávního Babiše. Ale jde o stejného Babiše. Tato politika je nedůvěryhodná.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richter (ODS): Doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září

16:50 Richter (ODS): Doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září

Ministerstvo spustilo registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru