Křeček (ČSSD): Žádná statistika týkající se Romů neexistuje, ba ani existovat nesmí

23.05.2016 16:11 | Zprávy
autor: PV

Reakce na článek Miroslava Hudce Zástupce ochránce práv ochraňuje. Kolektivní vinu

Křeček (ČSSD): Žádná statistika týkající se Romů neexistuje, ba ani existovat nesmí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček

Zdá se, že přirovnat někoho k „Zemanovi“  jak to činí v mém případě  M. Hudec ve svém článku „Zástupce ochránce práv ochraňuje. Kolektivní vinu“ ( PL 20.5) má být samo o sobě dehonestující. Autor má patrně tím „Zemanem“ na mysli presidenta České republiky Miloše Zemana, ale ten rozhodně  nebyl žádnou inspirací pro moji  poznámku „ My Češi, oni Romové ( LN 30.4).  Samozřejmě, že nemám  „k dispozici nějakou statistiku“,  která by dokládala kolik procent „Romů a Neromů“ je mezi nezaměstnanými, jak to autor požaduje!  A to především proto, že žádná statistika týkající se Romů neexistuje, ba ani existovat nesmí. Když chtěl úřad veřejného ochránce práv zjišťovat postavení „romských“ dětí ve školách, byl některými obviněn z nacistického a rasistického třídění lidí, takže, abychom splnili požadavek EU, jsme si vypomohli definicí že Rom je ten „koho okolí za Roma považuje“. Takže mi nezbývá než odkázat autora článku na kterýkoliv Úřad práce nebo kteréhokoliv starostu kterékoliv obce, kteří mu ochotně sdělí, zda  má tvrzení ohledně občanů okolím považovaných za Romy jsou, nebo nejsou pravdivá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.