Křeček (ČSSD): Žádná statistika týkající se Romů neexistuje, ba ani existovat nesmí

23.05.2016 16:11 | Zprávy
autor: PV

Reakce na článek Miroslava Hudce Zástupce ochránce práv ochraňuje. Kolektivní vinu

Křeček (ČSSD): Žádná statistika týkající se Romů neexistuje, ba ani existovat nesmí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček

Zdá se, že přirovnat někoho k „Zemanovi“  jak to činí v mém případě  M. Hudec ve svém článku „Zástupce ochránce práv ochraňuje. Kolektivní vinu“ ( PL 20.5) má být samo o sobě dehonestující. Autor má patrně tím „Zemanem“ na mysli presidenta České republiky Miloše Zemana, ale ten rozhodně  nebyl žádnou inspirací pro moji  poznámku „ My Češi, oni Romové ( LN 30.4).  Samozřejmě, že nemám  „k dispozici nějakou statistiku“,  která by dokládala kolik procent „Romů a Neromů“ je mezi nezaměstnanými, jak to autor požaduje!  A to především proto, že žádná statistika týkající se Romů neexistuje, ba ani existovat nesmí. Když chtěl úřad veřejného ochránce práv zjišťovat postavení „romských“ dětí ve školách, byl některými obviněn z nacistického a rasistického třídění lidí, takže, abychom splnili požadavek EU, jsme si vypomohli definicí že Rom je ten „koho okolí za Roma považuje“. Takže mi nezbývá než odkázat autora článku na kterýkoliv Úřad práce nebo kteréhokoliv starostu kterékoliv obce, kteří mu ochotně sdělí, zda  má tvrzení ohledně občanů okolím považovaných za Romy jsou, nebo nejsou pravdivá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.