Kričfaluši (ODS): Lidé se zdravotním handicapem budou moci cestovat autobusy snadněji

10.08.2018 20:51 | Zprávy
autor: PV

V minulém týdnu jsem se na pozvání 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka zúčastnil jako člen Komise Rady Královéhradeckého kraje pro osoby se zdravotním postižením a regionální rady Sjednocené organizace osob nevidomých a slabozrakých (SONS) jednání o přístupnosti veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pro handicapované.

Kričfaluši (ODS): Lidé se zdravotním handicapem budou moci cestovat autobusy snadněji
Foto: ODS
Popisek: ODS

Jednání se zúčastnili také vedoucí pracovníci Odboru dopravy Královéhradeckého kraje (KHK) a vedení společnosti OREDO s.r.o., která je integrátorem regionální dopravy.

Jako člen těchto komisí se nejen při jejich jednáních setkávám s mnoha připomínkami k dostupnosti autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji. A to jak od konkrétních lidí, tak od neziskových organizací, které pečují o osoby s různými druhy handicapu, zejména vozíčkářů, neslyšících či lidí nevidomých a slabozrakých. Byl jsem velice pozitivně překvapen vstřícným a empatickým přístupem všech zúčastněných partnerů. S kolegou z komise pro zdravotně postižené a předsedou krajské rady Národní rady osob se zdravotním postižením Jiřím Morávkem jsme prodiskutovali úskalí jednotlivých typů zdravotních znevýhodněních při cestování v Královéhradeckém kraji. Nalezli jsme mnoho řešení pro zlepšení možností cestování. Jednalo se zejména o využití moderních technologií v "mluvících" informačních tabulích, mobilních aplikací, používání bezdrátových RF vysílačů pro zpětnou zvukovou vazbu a podobně. Řešil se také systém pohybu, přestupů i cestování obecně. Nastínili jsme konkrétní analýzu pohybu na konkrétní místo, započetí cesty, nalezení odjezdového místa, nástup do autobusu, případný přestup a výstup s návazností na ostatní přepravu v MHD a podobně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

21:05 Jurečka (KDU-ČSL): Nepřistoupil jsem na žádnou čistku. Vy ano

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…