Kříž (Svobodní): Škubou nás jak slepici do polévky

03.03.2019 17:35

Čas od času se proflákne, jak šmejdi zneužívají důvěřivé či mentálně oslabené seniory a prodávají jim předražené hrnce a podobné předražené výrobky či služby. Kupodivu nikdo nezpochybňuje svéprávnost či dokonce volební právo těchto seniorů, naopak se jich stát zastává a zákonem je, coby oslabené, chrání.

Kříž (Svobodní): Škubou nás jak slepici do polévky
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.
reklama

Kdo se však zastane normálních lidí, když mají šmejdi zástupce rovnou ve vládě? Sociální sítě jsou totiž dodnes plné výroku ministryně Novákové, podle které si za drahá data mohou lidi, protože je málo využívají. Většinou se vtipnou formou dozvíme, že paní ministryně je blbá a nevzdělaná. To samozřejmě může být pravda, já v jejím vyjádření ale vidím hlavně něco jiného. Totiž důslednou práci Šmejdů. Ano, Šmejdů s velkým „Š“. Ti obyčejní šmejdi totiž paběrkují. Musejí si dát tu práci, někam odvézt dvě tři desítky stařečků a tam jim nacpat hrnce za 20 tisíc. Ti protřelejší Šmejdi zjistili, že na to, aby vydělávali desítky tisíc nikoliv za měsíc, ale za minuty (ano, telefonní operátoři v ČR utrží za minutu cca 200 tisíc a vydělají cca 20 tisíc), potřebují přesvědčit jen pár politiků a úředníků. Kterým je jedno, na co jim kývnou, protože jejich peníze to nejsou. A oni sami na tom neprodělají.

Je to taková hra – jak to navléct, aby se stát domluvil s firmou, jak oškubat lidi, ale aby to vypadalo hezky. Hlavně to dobře odůvodnit, odkázat se na experty, na analýzy, na komise a posudky.

Tak se totiž ta hra hraje. Všichni vědí, kdo je kavka (stát, resp. daňoví poplatníci), všichni si chtějí smočit zobáček. Všichni ale mluví tak, že dobro pro lidi je cílem a oni jsou oběti. Úředníci a politici se obětují prací pro lid, firmy by se taky rozdaly, jen ty náklady jsou obrovské…. (a lidi málo utrácejí, tak je potřeba držet vysoké ceny…). A hraje se nejen o ceny služeb mobilních operátorů. Jsou tu silnice a dálnice. Pošta. Železnice. Armáda. Policie.

Ministryně Nováková není blbá a nevzdělaná, pouze doplatila na to, že se chtěla blýsknout a pustila ven jeden z úchylných argumentů, kterými se ta hra interně hraje. Však on už ji někdo zorientuje, co se má říkat a kdy. Nebo brzo nebude ministryní.

Ano, děláme si z takových lidí legraci. Jinak bychom totiž museli vzít do rukou vidle.

Roman Kříž
člen Republikového výboru Svobodných

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Roušky nenosíte kvůli nám, ale kvůli vašim rodičům a prarodičům

20:50 Premiér Babiš: Roušky nenosíte kvůli nám, ale kvůli vašim rodičům a prarodičům

Projev premiéra Babiše k aktuální situaci v České republice k rozsahu nákazy koronavirem.